Reziume.lt - įkvepiančiai darbo paieškai

Įrašai pagal kategoriją: Darbo rinkos naujienos

autorius: Reziume.lt
Vokietijai 2011 metų gegužės mėnesį plačiau atvėrus savo darbo rinką, lietuviams atsirado daugiau galimybių išvykti padirbėti užsienyje.

Niūriausios prognozės neišsipildė, nors, be abejo, lietuvių,
susigundžiusių išvykti ir rasti darbą Vokietijoje, padaugėjo.
Tai visiškai suprantama, nes Vokietija siejama su stabilumu, tvarka bei gera gyvenimo kokybe. Be to, net ir turint galvoje sudėtingą ekonominę situaciją Europoje, Vokietija dažniausiai demonstruoja gerus ekonominius rodiklius (pavyzdžiui, 2012 metams prognozuojamas maždaug 1 procento BVP augimas), kas liudija apie stabilią ekonominę situaciją šalyje Skaityti toliau

autorius: Reziume.lt
Norvegija yra viena iš kelių šalių Europoje, nepriklausančių Europos Sąjungoje. Tiesa,tai yra sąmoningas pasirinkimas, mat didžioji dalis norvegų nepritarė valstybės įstojimui į sąjungą per du iki šiol vykusius referendumus. Norvegija nuolat pasižymi gerais ekonominiais rodikliais . Antrajame 2012 metų ketvirtyje užfiksuotas 5 procentų BVP augimas palyginus su su tuo pačiu laikotarpiu 2011 metais.

Visiems 2012 metams prognozuojamas 1,8 procentų BVP augimas. 2011 metais nedarbo lygis siekė 3,3 procentus – tai vienas žemiausių rodiklių visame pasaulyje.

Pagal Norvegijos Statistikos departamento 2011 metų duomenis, vidutinis mėnesinis atlyginimas siekia apie 17907 litus (3,8 procentų augimas palyginus su 17249 litais 2010 metais). Norvegijoje minimali alga įstatymais nenustatyta, ji priklauso nuo kolektyvinių derybų rezultato. Apžvelkime, kokie atlyginimai vyrauja Norvegijoje.

Kiek gali uždirbti tam tikros profesijos atstovas? Įvairių profesijų vidutiniai metiniai atlyginimai palyginimui:

Vyresnysis inžinierius mechanikas – 240609,72 Lt;
Vyresnysis programinės įrangos specialistas/ programuotojas – 189204,21 Lt;
Elektros inžinierius – 173865,06 Lt;
Programinės įrangos specialistas - 164389,23 Lt;
Inžinierius mechanikas – 148780,41 Lt;
Programinės įrangos vystytojas – 137254,02 Lt.

Kiek moka konkretūs darbdaviai? Kelių populiarių darboviečių siūlomi metiniai atlyginimai palyginimui:

Arm, Inc. – nuo 187895,91 Lt;
Aker Solutions, Inc. – nuo 74049,78 Lt;
Accenture – nuo 59420,85 Lt;
Schlumberger – nuo 42965,64 Lt;
Statoil – nuo 39000,69 Lt.

Išsilavinęs jaunimas taip pat turi geras galimybes gauti itin patrauklią algą Norvegijoje. Pavyzdžiui, kompiuterių mokslo bakalaurams – nuo 62966 Lt, doktorantams – nuo 176444,28 Lt, o MBA – 117429,27 Lt.

Dėmesio: nurodyti atlyginimai yra orientaciniai ir gali skirtis priklausomai nuo darbuotojo kvalifikacijos lygio, miesto, darbo valandų skaičiaus, kompanijos ir kitų susijusių parametrų.

Straipsnyje panaudoti payscale.com, ssb.no, tradingeconomics.com ir gfmag.com duomenys bei informacija.

autorius: Reziume.lt
2012 metais, kaip ir keletą metų iki šiol, abiturientai Lietuvoje daugiausiai renkasi socialinės pakraipos mokslus – teisę, ekonomiką, finansus, vadybą. Šios specialybės jaunuoliams patrauklios todėl, kad jos suteikia gan plataus profilio išsilavinimą, kurį vėliau tikimasi pritaikyti pagal rinkos poreikius. Vis dėlto, tai nėra tai, ko konkrečiai dabar trūksta Lietuvos darbdaviams. Analizuojant jų pageidavimus bei įvairius darbo skelbimus, galima pastebėti, jog šiuo metu itin paklausūs technologinį išsilavinimą turintys darbuotojai, konkrečiai – programuotojai. Jų trūkumas yra pats didžiausias, o paklausa gerokai viršija pasiūlą.

Dabartiniams abiturientams, kurie renkasi, ką studijuoti, ir ateityje nori tapti paklausiais specialistais, verta paanalizuoti tai, koks yra Lietuvos valstybės oficialus požiūris. Štai Ūkio ministerija 2010–2020 m. „Inovacijų strategijoje“ pažymi, jog perspektyviausi Lietuvos pramonės sektoriai yra maisto produktų ir gėrimų gamyba, medienos ir medinių dirbinių, baldų, tekstilės gaminių, chemikalų, chemijos produktų ir cheminio pluošto gamyba. Tikėtina, jog abiturientas, pasirinkęs su šiomis pramonės šakomis susijusias studijas, neprašaus ir įgis tvirtą teorinių žinių pagrindą bei galimybę rasti darbą Skaityti toliau

autorius: Reziume.lt
Vokietijai 2011 metų gegužės mėnesį plačiau atvėrus savo darbo rinką, lietuviams atsirado daugiau galimybių išvykti padirbėti užsienyje.

Niūriausios prognozės neišsipildė, nors, be abejo, lietuvių, susigundžiusių išvykti ir rasti darbą Vokietijoje, padaugėjo. Tai visiškai suprantama, nes Vokietija siejama su stabilumu, tvarka bei gera gyvenimo kokybe. Be to, net ir turint galvoje sudėtingą ekonominę situaciją Europoje, Vokietija dažniausiai demonstruoja gerus ekonominius rodiklius (pavyzdžiui,2012 metams prognozuojamas maždaug 1 procento BVP augimas), kas liudija apie stabilią ekonominę situaciją šalyje.

2010 metais vidutinis metinis darbo užmokestis (brutto), tekęs vienam darbuotojui, buvo maždaug 28952 eurų (apytiksliai 99884 Lt), o tai yra beveik 2431 eurų (~8387 Lt) per mėnesį. 2016 metams jau numatomas 31564 (~108896 Lt) eurų atlygis arba maždaug 2630 eurų (9074 Lt) mėnesiui.

Vokietijoje minimali alga nėra apibrėžta įstatymais, išskyrus kai kurias profesijas (dažytojai, statybininkai, laiškininkai ir pan.).
Apžvelkime, kokie atlyginimai vyrauja Vokietijoje. Skaityti toliau

autorius: Reziume.lt
Ne paslaptis, jog Didžioji Britanija gali teisėtai vadinti populiariausia užsienio kryptimi lietuvių, ieškančių uždarbio galimybių Europoje. Viena iš pagrindinių priežasčių tam, be abejo, yra anglų kalba bei jos paplitimas Lietuvos mokyklose . Kita vertus, pastarąjį dešimtmetį Didžiojoje Britanijoje labai trūko nekvalifikuotos, tačiau patikimos darbo jėgos, kas taip pat lėmė šios šalies išpopuliarėjimą lietuvių tarpe, kuriuos užsienio darbdaviai vertina kaip darbščius ir sąžiningus darbuotojus.

Pastaruoju metu Didžioji Britanija demonstruoja neblogus ekonominius rodiklius. Trečiajame 2012 metų ketvirtyje BVP augo 1 procentu palyginus su praėjusiu ketvirčiu. Nedarbo lygis svyravo ties 7,8 procentais 2012 metų rugsėjį Skaityti toliau

Kategorijos

Pasiūlymai pagal įmonę

Darbai svetur Darbai svetur

„Darbai svetur“ jau 10 metai specializuojasi Europos Sąjungos piliečių įdarbinimu ES ir kitose užsienio šalyse. Šiuo metu bendradarbiaujame su partneriais Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Vokietijoje...

rodyti daugiau