Reziume.lt - įkvepiančiai darbo paieškai

Universalus darbuotojas, kas jis?

autorius: Reziume.lt
Atspėkite įmonės darbuotojo poziciją: žino daugiau už įmonės kolegas, tvarkosi greičiau nei direktorius, o derybiniais įgūdžiais pranoksta bet kurį klientą, kas? Tikėtina, kad spėjote, jog tai praktikantas – ir jūs buvote iš dalies teisus, tačiau praktikantas dažniausiai prieš klientus neatsilaiko. Tas universalus karys išties yra biuro administratorė. Vargu, ar rasite kitos darbo pozicijos žmogų įmonėje, kuris atlieka tiek daug nematomo, nepatrauklaus, bet itin svarbaus darbo. Jeigu kaip tik prisiminėte keletą juokelių apie sekretores, kurių sugebėjimai matuojami sijono trumpumu ir kavos virimo įgūdžiais, tuomet, deja, pats laikas juos pamiršti, kadangi mąstantys šiuolaikiniai vadovai administratorę renkasi itin kruopščiai ir pagal visai kitokius kriterijus.

Kodėl vadovams svarbu turėti patikimą biuro administratorę? Yra keletas svarbių priežasčių, tačiau pagrindinė jų, be abejo, yra laisvė bei „ilgesnės“ rankos, kurios bet kuriam vadovui, skaičiuojančiam keikvieną minutę paroje, yra taip gyvybiškai reikalingos. Ne paslaptis, jog administratorė atlieka daug iš pažiūros rutininių darbų, kuriems reikalingas automatiškumas – priimti, parašyti, atsiliepti, padaryti, suplanuoti; paskui pakartoti tą patį. Paskaitinėję administratorėms darbą siūlančių įmonių skelbimus Vilniuje ir Kaune ar apskritai visoje Lietuvoje pastebėsite, jog reikalavimai daugiausiai šabloniniai, neišsiskiriantys iš kitų panašių skelbimų. Tačiau ko išties reikia administratorei? Už ką kiekvienas vadovas bus pasiryžęs apiberti auksu ir pagyrimais?

7 biuro administratorės sugebėjimai, kuriuos dievina vadovai


1. Kelių užsienio kalbų mokėjimas. Retas iš jaunosios lietuvaičių kartos su rusų kalba bedraugauja. Pagrindinė tapo universalioji anglų, ir tai gerokai laužyta. O jeigu įmonės verslo partneriai iš viso pasaulio, su kuriais tenka nuolat bendrauti telefonu ir/ar gyvai? Administratorė, žinanti daugiau nei tris žodžius užsienio kalba ir gebanti palaikyti pokalbį, yra tikras išsigelbėjimas įmonei bei reikalingas ryšiams su partneriais palaikyti.
2. Subtilus interesantų suvaldymas. Įsivaizduokite, jog vadovui tektų bendrauti su kiekvienu klientu ar verslo atstovu, reikalaujančiu dėmesio – tam neužtektų nei laiko, nei noro, nei jėgų. Administratorė yra tarsi namų sargas, puikiai atskiriantis, kuris klientas vertas užeiti į svečius, o kuriam geriau mandagiai pasiūlyti susitarti dėl susitikimo iš anksto.
3. Tobulas bendravimas telefonu. Taip, administratorių itin nemėgsta visokie pardavimo agentai, auksines idėjas norintys parduoti „entrepreneriai“, atkaklūs, dėmesio reikalaujantys klientai. Taip, yra tūkstančiai knygų ir mokymų, sukurtų vienam tikslui – apeiti administratorę ir patekti pas vadovą. Tačiau administratorės tikslas vienas – atfiltruoti naudingus skambučius nuo nenaudingų ir padaryti tai nepriekaištingai.
4. Vadovo veiksmų nekvestionavimas. Bet kuris jautresnės savimeilės vadovas (o tokių yra didžioji dalis) nemėgsta nepagrįstos kritikos bei pamokymų iš šalies. Nepatyrusiai, bet jau šiek tiek kojas apšilusiai administratorei, viską matant iš arti, gali kilti noras patarinėti vadovui, kaip reikia geriau dirbti, tačiau vadovui tokia informacija bus kaip vanduo nuo žąsies. Ko iš tikrųjų vadovas nori ir siekia, tai kad jam administratorė būtent ir paliktų daugiau laisvo laiko priimti tesingesnius sprendimus.
5. Biuro smulkmės bei vadovo asmeninių reikalų išmanymas. Juozo iš pardavimų skyriaus gimtadienis? Tortas jau nuo ryto pūpso įmonės virtuvės šaldytuve. Baigiasi popierius kopijavimo aparate? Nauja partija užsakyta dar praeitą savaitę ir atkeliauja šiandien. Vadovo žmonos mėgstamiausios gėlės? Raudoni gvazdikai ir štai sąrašas vietų, kur jų galima pirkti visą parą. Taip, tai tos smulkios informacijos kruopelytės, kurias surankioja ir kuriomis pasirūpina administratorė. Iš smulkmenų susideda gyvenimas ir tai žino visi.
6. Automobilio pilotavimas. Neabejokite, tai tikrai pravers. Ypač tada, kai mažiausiai tikėsitės. Kai vadovą paves taksi kompanija, o iki susitikimo kitame miesto gale liks pusvalandis, administratorė bus vienintelis žmogus, galintis išgelbėti vadovą nuo pasaulinio masto katastrofos.
7. Kompiuterio ar išmaniojo telefono galimybių pažinimas. Jeigu lakuoti nagai netrukdo surinkti bent 60 žodžių per minutę, jei MS Excel ar MS Word nėra tik burtažodžiai, jei Google skirtas ne tik linksmiems paveikslėliams su kačiukais bei šuniukais ir jei mokate parsisiųsti programėlę į išmanųjį telefoną, tai jus išskiria iš armijos tokio kompiuterinio raštingumo neturinčių kandidačių. Biuro administratorė tiek kompiuteriu, tiek internetu turi mokėti naudotis taip lengvai, kaip kalbėti telefonu.
Jeigu žinote, kad turite šiuos sugebėjimus ir tikite, kad esate sutverta administratorės darbui, darbo paieška neužtruks. Neabejokite, jog tai tik laiko klausimas, kada jumis susidomės protingas vadovas. Be abejo, nepamirškite nurodyti sugebėjimus savo CV – darbdaviui bus lengviau atrasti tai, ko jam reikia ir tuomet jums tereikės nuspręsti, ar vadovas bei biuras yra pakankamai patrauklūs, dėl kurių būsite pasiryžusi atiduoti visą save.

Kategorijos

Pasiūlymai pagal įmonę

Reditus LT Reditus LT

„Reditus LT“ pagrindinė veikla – žmogiškųjų išteklių valdymas. Trumpalaikio ir ilgalaikio įdarbinimo paslaugos teikiamos Lietuvoje, Norvegijoje, Danijoje, Švedijoje, Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, ...

rodyti daugiau