Reziume.lt - įkvepiančiai darbo paieškai

Svajonių darbo paieška: kada pradėti, kur ieškoti, ko tikėtis ir kaip nesusimauti

autorius: Reziume.lt
Koks tavo svajonių darbas?

Sename anekdote darbo dienos metu nuobodžiaujantis ir gyvenimo džiaugsmą praradęs valdininkas sėdi kontoroje bei liūdnai žvelgia pro langą, kol pastebi stiklu ropinėjančią musę. Užsimoja, ketindamas ją pritrėkšti, tačiau ši prabyla žmogaus balsu, prašo pasigailėti ir pažada išpildyti tris norus. Valdininkas nustemba, tačiau pagalvojęs išreiškia norą turėti namą ant jūros kranto. Musė suplazdena sparneliais ir štai valdininkas jau sėdi patogiame odiniame fotelyje žvelgdamas į ošiančią jūrą. Valdininkas patenkintas ir prašo musės naujo mersedeso po langais. Musė norą įvykdo ir naujutėlaitis automobilis atsiranda namo garaže. Tada valdininkas patenkintas apsilaižo lūpas ir taria: „Muse, noriu svajonių darbo, kad pinigėliai kapsėtų, o man nieko nereikėtų daryti!” Musė suplazdena sparneliais ir štai valdininkas vėl sėdi savo senoje kėdėje toje pat kontoroje prie to paties lango. Jeigu taip įsivaizduoji savo svajonių darbą, kur nieko nereikia daryti, tada sutaupyk sau laiko ir straipsnio toliau neskaityk. Visi kiti, kuriems „vidutiniškai“ nėra standartas, skaitom toliau!

Kaip pasiryžti?

Kaip ir kiekvienas didelis siekis, viskas prasideda nuo duoto pažado sau, jog padarysi viską, kas nuotavęs priklauso, kad pasiektum savo tikslą. Tik būdamas sąžiningas pats su savimi gausi tai, ko nori. Jeigu tau sunku sutelkti dėmesį, tuomet kiekvieną dieną užsirašyk tai, ką padarei dėl savo tikslo, kiek karjeros portalų peržvelgei, kiek darbo skelbimų perskaitei, kiek CV išsiuntei, keliuose pokalbiuose sudalyvavai. Atmink, kad mintys, užrašytos ant popieriaus lapo, turi kur kasdidesnę galią nei tos, kurios plevena tavo galvoje. Be to, bus akimirkų, kai norėsis viską mesti, nes žmonės dažnai sustoja vidury kelio bei nieko niekada taip ir nepasiekia. Nebūk toks. Svajonių darbai gatvėse nesimėto ir ateina tik pas ryžtingus bei atkaklius.

Kada ir nuo ko pradėti?

Pradėk dabar. Pradėk nuo mažų žingsnelių. Tiesiog pradėk. Susikurk asmeninį unikalų CV. Parašyk, ką jau esi nuveikęs, kokias konkrečias užduotis įvykdęs, kuo domiesi papildomai, kuo tu išsiskiri iš kitų. Venk šabloniškų frazių („sieksiu suteikti naudą įmonei“ arba „nuolat seku pasaulio naujienas“), nemeluok dėl darbo patirties, įgūdžių. Dirbtinai „sukaltus“ CV darbdaviai paprastai labai greitai pastebi ir juos ignoruoja. Jeigu jauti, jog tau trūksta žinių, kaip susikurti patrauklų CV, užsiregistruok lietuviškame darbo paieškos puslapyje, kuriame gausu darbo skelbimų, bei kreipkis pagalbos į jo specialistus. Jie yra savo srities profesionalai ir galės tau suteikti naudingų patarimų.

Kur slepiasi svajonių darbai?

Atsakymas: visur. Ieškodamas svajonių darbo privalai išplėsti akis ir ištempti ausis. Išnaudok visas galimybes. Nebijok pasakyti: „aš ieškau darbo“. Galbūt tavo pareiškimą išgirs draugas ar pažįstamas, kuris kaip tik žino, kam trūksta tokio žmogaus kaip tu! Niekas negali perskaityti tavo minčių, tad apie savo ketinimus skelbk drąsiai ir garsiai. Būtinai užsiregistruok lietuviškame darbo paieškos puslapyje, ten darbo pasiūlymai Lietuvoje kaip ant delno; susikurk asmeninį profilį LinkedIn.com, socialiniame karjeros tinkle, kuriame renkasi dirbantys ir darbo ieškantys žmonės iš viso pasaulio; sek kompanijų, kurios tau imponuoja, oficialius ir feisbuko puslapius – jos dažnai patalpina nuorodas į naujus darbo pasiūlymus; galų gale tiesiog paskambink arba parašyk elektroninį laišką kompanijai bei paprašyk, kad tave įtrauktų į potencialių darbuotojų sąrašą. Atmink, kad jeigu nuoširdžiai sieki savo tikslo, visi tau stengsis padėti.

3 klaidos, kurias padarysi ieškodamas svajonių darbo, ir kaip greičiau po jų atsigauti

1. Neįvertinsi darbo paieškos trukmės. Visada norisi greitų rezultatų, kad būtų čia ir dabar, tačiau būna, kad svajonių darbo paieška užtrunka ir laikui bėgant motyvacija stengtis slopsta. Štai čia yra kritinis momentas, kada daugelis žmonių nuleidžia rankas ir pradeda dairytis prastesnių alternatyvų arba, pavyzdžiui, išvažiuoja į užsienį. Situacija, be abejo, slegianti ir sudėtinga emociškai, tačiau privalai išlikti susitelkęs: laikykis savo plano, sek kasdieninį progresą, jeigu reikia – įvertink sritį, kur gali pasitempti. Atmink, laikas nėra tavo priešas ir tu jo negali kontroliuoti, tačiau gali kontroliuoti save ir savo pastangas.

2. Pervertinsi savo galimybes. Būna, kad pradėjus ieškoti svajonių darbo, sekasi gerai ir labai greitai tenka sudalyvauti keliuose darbo pokalbiuose. Tu ryžtingas, žinantis, ko nori, ir pasiruošęs priblokšti darbdavius. Tačiau, nors darbo pokalbis lyg ir pasiseka, skambučio su išsvajotuoju teigiamu atsakymu tu nesulauki. Kodėl? Gali būti daugybė priežasčių, tačiau privalai suprasti viena – samdyti darbuotoją kiekvienai įmonei yra nemaža rizika, tad jei yra nors menkiausių abejonių dėl kandidato tinkamumo, įmonė nerizikuos. Tavo įgūdžiai ir sugebėjimai yra unikalūs, tačiau jei įmonė jų nevertina, tuomet ši įmonė ne tau. Savo talentą privalai išnaudoti ten, kur tave vertins.

3. Nesėkmes priimsi asmeniškai. Jeigu tu pabandei ir sudalyvai darbo pokalbyje, bet kuo nors neįtikai, gali būti sudėtinga atsiriboti bei nepriimti to asmeniškai. Aišku, tu pasakysi: „Bet juk manęs nepaėmė, matyt, aš per prastas, neturiu reikiamų sugebėjimų“. Taip, gali gailėtis savęs, tai būtų lengviausia išeitis. Bet taip pat gali tai priimti kaip iššūkį, kuris duoda tau gerą motyvacinį užtaisą kitą kartą pasirodyti dar geriau. Barjerai yra tavo galvoje, neleisk jiems tavęs valdyti.

Vietoj pabaigos

Dažnai įmonės reikalauja atsiųstine tik CV, bet ir motyvacinį laišką. Jeigu taip atsitiko, padaryk sau paslaugą ir kiekvienai kompanijai parenk unikalų motyvacinį laišką. Taip savo galimybes padidinsi šimtus kartų. Ir, kai rašysi apie motyvaciją dirbti toje įmonėje, rašyk nuoširdžiai – žodžiai liesis kaip iš gausybės rago. Tačiau, jei pagausi save mąstant, kad tavo stipriausia motyvacija yra pinigai, tada pamąstyk – gal vis dėlto tai ne tavo svajonių

Kategorijos

Pasiūlymai pagal įmonę

Reditus LT Reditus LT

„Reditus LT“ pagrindinė veikla – žmogiškųjų išteklių valdymas. Trumpalaikio ir ilgalaikio įdarbinimo paslaugos teikiamos Lietuvoje, Norvegijoje, Danijoje, Švedijoje, Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, ...

rodyti daugiau