Reziume.lt - įkvepiančiai darbo paieškai

7 dažniausiai užduodami klausimai apie rekomendacijas

autorius: Reziume.lt
Kas tai yra?

Rekomendacija – tai pagiriamojo pobūdžio dokumentas, garantija, jog žmogus savo pastangomis nusipelnė teigiamo įvertinimo. Dažniausiai rekomendaciją rašo darbdavys savo pavaldiniui, kai šis palieka esamą darbovietę. Rekomendacijoje glaustai parašoma, kokias pareigas užėmė žmogus, ką nuveikė profesinėje srityje ir už ką buvo vertinamas. Jau pavadinimas „rekomendacija“ sufleruoja, jog tai yra teigiamas atsiliepimas, kuris gali padėti būsimiems darbdaviams susidaryti geresnį įspūdį apie kandidatą.

Kaip ją gauti?

Įprasta, jog rekomendacijos prašoma prieš žengiant naują karjeros žingsnį: keičiant darbovietę, pereinant į kitą skyrių ar departamentą. Rekomendacijos geriausia paprašyti tiesioginio vadovo, su kuriuo buvo dirbta ir kuris geriausiai gali įvertinti, ar žmogus nusipelnė rekomendacijos. Darbuotojas neturėtų įsižeisti, jeigu vadovas nesutinka parašyti rekomendacijos, nes vis dėlto gali būti taip, jog pastarasis nenori prisiimti atsakomybės. Tokiu atveju verta išsiaiškinti, kodėl, bei pasimokyti ateičiai.

Kam ji reikalinga?

Rekomendacija yra tarsi garantija būsimiems darbdaviams, partneriams, jog žmogus savo geru darbu bei pastangomis yra nusipelnęs pasitikėjimo. Rekomendacija veikia kaip darbuotojo samdymo rizikos mažinimo priemonė. Vadovas mąsto, „jeigu prieš tai buvusioje darbovietėje kandidatu galėjo pasitikėti, tai greičiausiai galėsiu ir aš“.

Ar gali būti bloga rekomendacija?

Rašytinė rekomendacija iš esmės bloga būti negali. Žodinė rekomendacija gali būt neigiama, tačiau to darbuotojas kontroliuoti negali. Vienintelis būdas tam užkirsti kelią, stengtis atsakingai dirbti savo darbą bei sutarti su vadovu.

Kokių dar būna rekomendacijų?

Rekomendacijų būna visokių, jos gali būti ir rašytinės, ir žodinės. Kelios plačiau paplitusios rūšys: dėstytojo rekomendacija studentui, šiam stojant į kitą universitetą, projekto partnerių rekomendacija laisvai samdomam darbuotojui, kolegos ar departamento vadovo rekomendacija pereinant į kitą skyrių, rekomendacija profesiniame socialiniame tinkle „LinkedIn“. Lietuvoje neoficialiai didžiausią svorį vis dar turi „pažįstamų“ rekomendacijos, tačiau savo pozicijas po truputį stiprina ir rašytinės darbdavių rekomendacijos.

Ar galiu pasirašyti rekomendaciją sau?

Tavo asmeninė rekomendacija yra CV. Kuo CV patrauklesnis, kuo kokybiškesnis jo turinys, tuo geresnė asmeninė rekomendacija.

Ar gali rekomendaciją parašyti draugas?

Gali, jei draugas yra susijęs dalykiniais ryšiais (kolega, partneris, vadovas). Kiemo ar kambario draugo rekomendacija nėra priimtina.

Kategorijos

Pasiūlymai pagal įmonę

Darbai svetur Darbai svetur

„Darbai svetur“ jau 7 metai specializuojasi Europos Sąjungos piliečių įdarbinimu ES ir kitose užsienio šalyse. Šiuo metu bendradarbiaujame su partneriais Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Vokietijoje,...

rodyti daugiau