Reziume.lt - įkvepiančiai darbo paieškai

Studijos baigtos: prioritetas algai ar karjeros perspektyvoms?

autorius: Reziume.lt
Jeigu studijų metais nesiėmėte darbo paieškos ir nepradėjote dirbti (kaip tuo pasirūpino daugelis jūsų bendramokslių), o visą širdį ir laiką skyrėte studijoms, tai dar nereiškia, kad padarėte nedovanotiną klaidą. Taip, galbūt kai kurie draugai jau bus pažengę toliau karjeros atžvilgiu, tačiau gyvenimas tuo ir ypatingas, kad kiekvienas renkasi savo kelią, o tie, kurie startuoja pirmi, nebūtinai išlaiko lyderio poziciją ir greičiau pasiekia finišą.

Daugelis studijas baigusių jaunuolių ieškodami darbo Lietuvoje susiduria su įdomia dilema: nors jie yra jauni, alkani sėkmės, pasiryžę versti kalnus ir turi marias atsilaisvinusio laiko, tačiau karti darbo rinkos tiesa pasitinka negailestingai – jų tiesiog nereikia. Tiksliau tariant, reikia, tačiau ne visada tiems, kurių norėtų patys jaunuoliai. Internete daug panašių darbo skelbimų su panašiais reikalavimais, kitaip tariant, siųskite savo CV bei motyvacinį laišką ir galbūt jums kas paskambins. Ar tai vilioja? Neitin.

Jeigu po studijų programuotojai jau kitą dieną gali pradėti dirbti (jei tik patys to nori), tai bibliotekininkystę ar filosofiją baigę jaunuoliai tokią prabangą sau gali leisti retai. Aišku, visokio plauko kritikai galėtų prikaišioti, kad reikėjo rinktis kitokias studijas, bet kaip ir nebūna vieno gyvenimo kelio, taip ir vadybininkais ar programuotojais visi būti negali.

Taigi jaunuoliai dažniausiai turi dvi alternatyvas: ieškoti darbo pagal įgytą specialybę ar pagal tai, kas artima širdžiai, ir tikėtis ištraukti laimingą biliėtą, kuris garantuotų ir gerą atlyginimą, ir puikų kolektyvą, ir šaunų vadovą. Arba rinktis realistiškesnį, tačiau ne tokį trokštamą variantą, kada darbo pozicija pasirenkama pagal galimybes ir pagal rinkos pasiūlą.

Visų pirma, reikia suprasti vieną dalyką – abu variantai yra savaip geri. Daugelis žmonių dirba ne tai, ko mokėsi (pavyzdžiui, Ignas Staškevičius, VP grupė akcininkas baigė pediatriją; Andrius Kubilius, žymus politikas, buvęs ministras pirmininkas, pagal išsilavinimą yra fizikas), daugelis žmonių pasiekė verslo aukštumų apskritai nebaigę mokslų (pavyzdžiui, Steve Jobs, Mark Zuckenberg) – baigti ar nebaigti mokslai niekaip neapsprendžia žmonių gyvenimo. Dar kiti žmonės net nieško darbo – jie patys jį susikuria. Pastangos ir atkaklus darbas kasdien – tai yra pagrindiniai veiksniai, kodėl vieni žmonės pasiekia daugiau negu kiti.

Taigi, vis dėlto, ką rinktis – mažiau įdomų darbą, bet su gera startine alga, ar širdžiai mielą darbą, už kurį moka mažai, bet su perspektyva į ateitį? Apsispręsti gali padėti trumpalaikių ir ilgalaikių tikslų analizė. Jeigu siekiate ateityje tapti kurios nors srities specialistu, nebijokite vingiuoto kelio. Patirtis kitokio pobūdžio darbuose jus užgrūdins, suteiks vertingos patirties, be to, gali būti, jog netikėtai atskleisite asmeninių savybių, kurių nežinojote, kad turite. Padarykite viską, kas nuo jūsų priklauso ir prisiimkite atsakomybę už savo sprendimus – taip išvengsite nepagrįsto savęs gailėjimosi ir sprendimas – alga ar perspektyvos – taps žymiai paprastesnis.

Kategorijos

Pasiūlymai pagal įmonę

SPECIAL SPECIAL

SPECIAL App - tai nauja lietuvių startup'o kuriama socialinė - pramoginė programėlė skirta smagiai leisti laiką mobiliuose telefonuose: dalyvauti žaidimuose, konkursuose, iššūkiuose.

Ieškome naujų ko...

rodyti daugiau