Reziume.lt - įkvepiančiai darbo paieškai

Kokią nuotrauką derėtų naudoti savo CV, kandidatuojant į darbo vietą Lietuvoje?

autorius: Reziume.lt
Pagal nutylėjimą, kandidatuojant į įmonę Lietuvoje, asmeninė nuotrauka gyvenimo aprašyme nepamaišys. Reprezentatyvi kandidato išvaizda padeda darbdaviui susidaryti teigiamą pirmąjį įspūdį . Kita vertus, negalima tikėtis, jog išvaizda bus pagrindinis ir lemiamas faktorius, kuris padės gauti trokštamą darbą (nebent puiki išvaizda yra reikalinga pagal darbo pobūdį). Įdomūs tyrimai netgi rodo, kad išvaizdžios merginos turi mažesnę galimybę būti pakviestos į darbo pokalbį, jeigu pirminę CV atranką vykdo personalo specialistė moteris. Tiesa, tai negalioja išvaizdiems vyrams, kurie turi didesnį pranašumą prieš ne tokius simpatiškus kolegas. Įprastai CV be fotografijos yra visiškai normali praktika, tačiau fotografija gali padėti darbdaviui suteikti papildomų žinių apie kandidato etiketo išmanymą ir požiūrį į darbo poziciją.

Pagrindinė klaida, naudojant asmeninę nuotrauką CV, yra neprofesionalumas. Tai reiškia, jog negalima įkelti buitinės nuotraukos, pavyzdžiui, iš vakarėlio ar pozuojant prie jūros leidžiantis saulei. Taip pat nerekomenduojama pasitelkti į pagalbą foto-redagavimo programos, jeigu kandidatas nemoka profesionaliai ja naudotis. Akivaizdūs koregavimo požymiai sukelia dirbtinumo įspūdį, jau nekalbant apie įvairių fotografijos rėmelių ar improvizuoto fono parinkimą. Be to, derėtų vengti naudoti itin senas fotografijas iš mokyklos ar studijų laikų, jeigu išvaizdos pokyčiai akivaizdūs. Fotografija turėtų būti kiek įmanoma naujesnė, geriausia, jeigu ji specialiai daryta, kad tiktų naudoti CV.

Nors itin griežtų apribojimų fotografijai ir nėra, tačiau pagal etiketą ji turi būti dalykinė, neiššaukianti. Fonas, pageidautina, vienspalvis, šviesus. Veido išraiška gali būti rimta, ryžtinga, nors tinka šypsotis. Svarbu, jog nebūtumėte susiraukęs ir liūdnas lyg ką tik pardavęs žemę. Jeigu abejojate, ar nuotrauka, kurią turite, tinkama gyvenimo aprašymui, pabandykite įsivaizduoti save itin griežto atrankos specialisto vietoje ir nuspręskite, ar jūs save kviestumėte į darbo pokalbį, spręsdamas vien pagal nuotrauką. Jeigu vis dar abejojate, galite peržvelgti įvairių politikų pozas bei stovėsenas jų rinkiminėje agitacijoje. Pastariesiems kūno kalbos specialistai parenka užtikrintas, pasitikėjimą savimi skleidžiančias pozas.

Bendra rekomendacija yra atrodyti profesionaliai ir užtikrintai.

Kategorijos

Pasiūlymai pagal įmonę

Reditus LT Reditus LT

„Reditus LT“ pagrindinė veikla – žmogiškųjų išteklių valdymas. Trumpalaikio ir ilgalaikio įdarbinimo paslaugos teikiamos Lietuvoje, Norvegijoje, Danijoje, Švedijoje, Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, ...

rodyti daugiau