Reziume.lt - įkvepiančiai darbo paieškai

Studijų kryptis - tai dar ne profesija

autorius: Ingrida Norkutė
Dažnas abiturientas verčiau (ir lengviau) sutiktų eiti per ugnį bei vandenį, nei čia ir dabar pasirinkti savo studijų kryptį. Atrodo, man vos 19, o jau turiu nulemti visą savo gyvenimą. Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ projektų vadovė Gabrielė Radavičiūtė, baigusi politikos mokslus, yra puikus pavyzdys, kad studijos tik suteikia tvirtą pagrindą po kojomis.

I. N.: Kaip atsidūrėte nuo politikos iki renginių organizavimo?

G. R.: Bebaigdama politikos mokslus nusprendžiau, kad reikia darbo ieškoti kiek anksčiau nei baigsiu studijas. Vos gavus diplomą, rasti darbą yra labai sunku. Paieškas pradėjau likus pusmečiui iki baigimo. Viena iš tokių vietų buvo Litexpo. Pradėjau dirbti ne šiose pareigose. Dirbau kaip biuro administratorė, viriau kavą, rašiau raštus. Ir po pusės metų kolegos pradėjo skatinti, sakydami, puikiai sekasi darbuotis ir galiu nuveikti daugiau. Nuėjau pas koordinatorių ir pasakiau, kad norėčiau dirbti renginių organizavimo srityje. Taigi jau 7 mėnesiai kaip dirbu čia.

I. N.: Pagal ką rinkotės darbą?

G. R.: Ieškojau pagal darbovietę, kad būtų įdomi veikla, sąlygos tobulėti bei didelės karjeros galimybės.

I. N.: O kodėl rinkotės studijuoti politikos mokslus?

G. R.: Tai mokslas, kuris yra labai platus ir beveik apie viską. Nuo valstybės sandaros iki ekonomikos. Dėstytojai nesakė, kad dabar galėsite dirbti tik, tarkim, politologais. Visada buvo sakoma, kad galite eiti tiek į privatų, tiek į viešą sektorių - dirbti politologais - patarėjais, politologais - mokslininkais, net viešųjų ryšių srityje. Politikos mokslas nėra konkretus. Rinkdamasi studijas mąsčiau apie reklamos vadybą, teisę, bet tuo metu labai domėjausi istorija ir dirbau vienoje nevyriausybinėje organizacijoje. Taigi šios studijos ir atrodė patraukliausios.

I. N.: Ar turėjote viziją, ką norite veikti baigusi studijas?

G. R.: Konkrečios vizijos tikrai nebuvo. Kai esi tik 19 metų sunkiai įsivaizduoji ateitį. O kai tik pradedi gyventi atskirai nuo tėvų viskas apsiverčia 360 laipsnių. Žinojau, kad noriu mokytis tai, kas man yra įdomu, kur galima panaudoti istorines žinias ir nebūtų „sausas“ mokslas.

I. N.: Ką jums davė studijos?

G. R.: Be to, kad labai praplėtė akiratį, išmokė konkretumo. Iš mūsų kasdien reikalavo tikslumo, argumentavimo. Seminarų metu vykdavo diskusijos, kurių metu išmoksti įrodyti tai, ką nori pasakyti, pasiremti faktais ir net struktūruotai tai pasakyti.

I. N.: Kokių įgūdžių reikia Jūsų darbe?

G. R.: Darbe, kurį atlieku dabar, reikia lankstumo bei gebėjimo staigiai reaguoti į situacijas. Bet kurią akimirką gali gauti skambutį, kad neatvyko pranešėjas ar sugedo technika. Turi numatyti 5 žingsnius į priekį.

Kita savybė - iniciatyvumas. Darbuotojas, galintis pasiūlyti naujas idėjas, surasti naujas rinkas yra labai vertinamas.

I. N.: Ar įgūdžiai atsirado ar tai įgimta?

G. R.: Nemanau, kad tai įgimta, ateina su laiku. Darbo patirties turiu nemažai - nuo padavėjos darbo iki pardavimų vadybininkės. Lankstumas atsiranda su kiekviena patirtimi. Su kiekvienu jos pritaikymu tampi ir pats atviresnis pasauliui.

I. N.: Kas sunkiausia?

G. R.: Tai, kad užsiplieskęs negali daryti, ko nori. Naujai užgimusi idėja turi būti derinama ir su kitais skyriais, o tai užtrunka. Tai išeina ir į naudą - pristabdo, priverčia susimąstyti, neleidžia karštligiškai pulti vykdyti naujų planų.

I. N.: Kas kaip tik maloniausia?

G. R.: Kiekviena diena skirtinga. Kasdien susiduri su skirtingais aspektais - vieną dieną gali važinėti į susitikimus, kitą - derinti maitinimą, trečią - užsakovų priėmimas ar net darbas su viešaisiais ryšiais. Ir kiekvieną dieną tobulėji. Man tai labai patinka.

I. N.: Sunku buvo prisitaikyti prie tempo?

G. R.: Prie tempo ir dabar tenka taikytis. Kartais reikia ir viršvalandžius dirbti, bet gerai atliktas darbas teiks pasitenkinimą klientui, o tai ir man teikia džiaugsmo.

I. N.: Ar norėtumėte grįžti prie to, ką baigėte, prie politikos?

G. R.: Niekada nesakau „ne“, tačiau šiuo metu jaučiuosi esanti savo vietoje.

I. N.: Ką patartumėte ieškantiems darbo?

G. R.: Bandyti. Nepamiršti, kad ir pats gali nueit ir pamėginti savo gebėjimus „parduoti“.

Nekalbėti tuščiais sakiniais, nebarstyti tuščių pažadų. Jei kalbėsi faktais, turėsi aiškius tikslus ir juos įvykdysi - tai neliks nepastebėta.

Kategorijos

Pasiūlymai pagal įmonę

UAB "Švarus pasaulis"

Siūlome atlikti praktiką paskutinių kursų studentams įmonės administracijoje. Praktikos metu jūs susipažinsite su įmonės procesais, veikla, kylančiomis kliūtimis, jų sprendimo būdais, raštvedyba bei d...

rodyti daugiau