Reziume.lt - įkvepiančiai darbo paieškai

Tinkama kūno kalba – tiesus kelias į sėkmę

autorius: Reziume.lt
Mokslininkai teigia, kad 97 proc. bendravimo sudaro neverbalinė (kūno) kalba ir tik 3 proc. – verbalinė arba žodinė. Po to, kai pirmas žingsnis – CV ir motyvacinis laiškas – sėkmingai įveiktas, svarbu tinkamai pasiruošti antrajam – darbo pokalbiui.

Pakankamas informuotumas apie kompaniją, kurioje pretenduojate dirbti, pagrįstas savo kompetencijų vertinimas ir numanomas pritaikymas tam tikroje pozicijoje – itin svarbu. Esant intensyviai konkurencijai darbo rinkoje, svarbu palikti išskirtinį ir teigiamą įspūdį galimam darbdaviui jau pirmojo susitikimo metu.

Tikėtina, jog jūsų laukia ne vienas interviu, tačiau neverbaliniai bendravimo įgūdžiai pravers jau pirmąjį kartą. Norėdami prisidėti prie sėkmingos darbo paieškos, rekomenduojame vadovautis toliau pateiktais pasiūlymais, kurie pravers lavinant neverbalinę kalbą.

Svarbu gera pradžia

Interviu prasideda dar neįėjus į susitikimui numatytą patalpą. Patartina atminti, jog nežinote, kada būsite pastebėtas potencialių kolegų, ar ką sutiksite lifte. Jūsų kūno kalba turi patvirtinti, kad jaučiatės ramus ir pasitikite savimi. Prieš pat susitikimą nepatartina įnirtingai raustis savo rankinėje ir tikrinti, ar turite visus reikalingus dokumentus.

Parodykite savo gerąją pusę

Darbdaviai dažnai prašo registratūros darbuotojų / sekretorių įvertinti kandidatus, kurie ateina į pokalbį dėl darbo. Patartina leisti jus stebėti ir neatskleisti, kad suprantate esą vertinami. Atsisėskite profiliu į jus stebinčius įmonės darbuotojus. Tai leis jiems jaustis patogiai ir savaime turės įtakos teigiamam įspūdžiui.

Pirmasis įspūdis

Kol laukiate, sėdėkite tiesiai, neuždenkite krūtinės – tai byloja apie pasitikėjimą savimi ir atkaklumą. Nepersistenkite – pernelyg laisvai ištiestos kojos, ar ant kėdės atlošo atmesta ranka gali sukelti net arogantiško kandidato įspūdį. Ant kelių patartina laikyti tik būtiniausius daiktus. Tai leis grakščiai pasisveikinti su naujai sutiktu žmogumi ir nesijaudinti dėl nuolat krintančių daiktų.

Mandagus rankos paspaudimas

Tikėtina, kad pasisveikinsite dešine ranka, todėl patartina iš karto visus reikalingus daiktus laikyti kairėje rankoje. Paduokite ranką vos atverstu delnu į viršų – tai pagarbos ženklas. Patartina nedengti kito asmens rankos savąja, su kuria nesisveikinate (kaire ranka). Tai gali būti suprasta kaip noras dominuoti.

Tinkamas elgesys kabinete

Prieš prasidedant interviu, ant stalo galima pasidėti ploną aplanką su reikalingais dokumentais. Visus kitus asmeninius daiktus rekomenduojama laikyti ant žemės. Jei laikysite rankinę ant kelių, rizikuojate sukelti neigiamą įspūdį – barjerą, kuris trukdo užmegzti pokalbį.

Gestikuliuojant rankomis patartina jas laikyti virš stalo, tačiau ne aukščiau raktikaulio. Gestikuliavimas iškėlus rankas aukščiau pečių lygio gali būti suprastas kaip agresijos požymis.

Pozityvi pabaiga – lemiamas žingsnis

Interviu pabaigoje ramiai susirinkite savo daiktus, grakščiai atsistokite ir linktelėkite galva. Jei nepatogu visiems patalpoje esantiems asmenims paspausti rankas, tai padarykite tik jus tiesiogiai priimančiam ir jus palydėjusiam asmeniui.

Nesistenkite perprasti galimo darbdavio kūno kalbos. Pastarasis dažnai yra įgudęs neatskleisti emocijų ar įžvalgų, kol esate tik kandidatas užimti darbo vietą. Pasitikėkite savimi ir užbaikite interviu pozityviai nusiteikę.

Kategorijos

Pasiūlymai pagal įmonę

Reditus LT Reditus LT

„Reditus LT“ pagrindinė veikla – žmogiškųjų išteklių valdymas. Trumpalaikio ir ilgalaikio įdarbinimo paslaugos teikiamos Lietuvoje, Norvegijoje, Danijoje, Švedijoje, Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, ...

rodyti daugiau