Reziume.lt - įkvepiančiai darbo paieškai

CV. „Chaoso Vadyba“

autorius: Reziume.lt
Trumpai apie CV

Curriculum Vitae (CV) pažodžiui išvertus iš lotynų kalbos reiškia „gyvenimo kursas“, tačiau Lietuvoje įprasta manyti, jog CV reiškia „gyvenimo aprašymas“. Nors tai ir nėra korektiška, tačiau plačiai priimta ir vartojama kaip norma. Diskusiją, ar galima taip daryti, palikime kalbininkams, o mes savo ruožtu pasigilinsime į CV subtilybes.

CV yra neatsiejama sudedamoji dalis šiuolaikinėje darbo paieškoje. Pačia bendriausia prasme CV yra asmeninis žmogaus prisistatymas potencialiam darbdaviui. Dažniausiai CV įgauna MS Word programos dokumento pavidalą, tačiau egzistuoja ir kitokios formos: CV parengtas foto redagavimo programa, spausdintas mašinėle, audio CV, video CV, asmeninis interneto puslapis kaip CV, „LinkedIn“ profilis ir kita. Tik žmogaus fantazijos reikalas, kaip jis sugeba, nori ir gali prisistatyti darbdaviui. Tikslas galų gale visų vienodas – patraukti potencialaus darbdavio dėmesį ir gauti tą taip trokštamą pirmąjį interviu.

Pagrindinės CV sudedamosios dalys

Žmogaus gyvenimas, tarsi, chaoso vadyba – nuolat esame įsukti į įvairiausias veiklas, nuolat kupini idėjų, minčių, išbandę galybę darbų ir užsiėmimų, norėję, bet nepradėję, pradėję, bet nebaigę. Be abejo, kiekvienas žmogus galėtų parašyti knygą apie savo gyvenimą, tačiau CV – tai ne atsiminimai iš gimtojo krašto. CV – tai traukiantis akį bei kupinas pačios aktualiausios darbdaviui informacijos dokumentas. Kas jį sudaro?

1) Kontaktinė informacija. Darbdavys norės su kandidatu susisiekti, jeigu pastarasis sukėlė susidomėjimą. Nereikia apsunkinti šio proceso, todėl verta nurodyti bent jau du kontaktų šaltinius: mobiliojo telefono numerį ir elektroninio pašto adresą. Darbdavys pats atsirinks sau patogiausią būdą. Taip pat kandidatas gali pridėti nuorodą į savo asmeninį tinklaraštį, interneto puslapį ar „LinkedIn“ profilį, jeigu tik jis tiki, kad tai padidins jo galimybes būti atrinktam iš kitų kandidatų.

2) Nuotrauka. Sprendimas, dėti ar nedėti nuotrauką, kelia nemažai diskusijų ir šiuo klausimu nėra vieningos nuomonės. Dažnai JAV ir kai kurios kitos Europos ar Azijos kompanijos draudžia pridėti savo nuotrauką, kur žmogaus išvaizda gali turėti įtakos sprendimui (būtina perskaityti aplikavimo taisykles iš anksto). Lietuvoje situacija yra tokia, jog nebyliu sutarimu nuotrauka yra būtina. Tiesa, ji turi būti geros kokybės bei dokumentinės fotografijos tipo, t. y. žmogaus veidas atsuktas tiesiai į objektyvą. Negalima dėti asmeninių nuotraukų iš pajūrio ar vakarėlio, nes tokius CV darbdaviai iš karto meta į šiukšlių dėžę .

3) Profesinė patirtis ir pasiekimai. Analizuodamas kandidato darbo patirtį, darbdavys mintyse ieško atsakymo į tris klausimas: kur dirbo, kiek dirbo, ką dirbo (ką pasiekė). Paskutinis klausimas („ką pasiekė?“) tampa vis dažnesnis, t. y. darbdaviams rūpi, ką kandidatas sugebėjo nuveikti prieš tai buvusiame darbe. O gal šis tik prastumdavo darbo valandas ir plodamas rankomis lėkdavo namo? Taigi visada verta surašyti visus gautus pagyrimus, paaukštinimus, nes tai daro įspūdį ir išskiria iš kitų kandidatų.

4) Išsilavinimas ir pasiekimai. Panašiai kaip ir profesinės patirties dalyje, šioje taip pat verta surašyti savo pasiekimus (gautas stipendijas, konkursus, projektus, kuriuose dalyvauta ir panašiai). Tokiu atveju net ir mažiau populiariame universitete besimokantis, tačiau aktyvus studentas, padidina savo galimybes.

5) Sugebėjimai ir interesai. Šioje dalyje ypatingai išsiplėsti nereikia, tačiau verta paminėti užsienio kalbas, vairavimo patirtį, įvaldytas kompiuterio programas, asmeninius vykdomus projektus. Tai leis darbdaviui šiek tiek pažvelgti į kandidato asmenybę, tačiau tikrąjį susipažinimą jis paliks pirmajam darbo interviu.

Kam reikalingas CV?

Įsivaizduok, kad esi didelės įmonės personalo atrankos specialistas, per dieną gaunantis šimtus CV iš įvairiausių žmonių, ir tau iš jų reikia išrinkti patį tinkamiausią darbuotoją tam tikrai darbo pozicijai. Kandidatų daug, informacijos kiekis milžiniškas, laiko mažai, rizika didelė – kaip priimti teisingiausią sprendimą?

Beribiame informacijos vandenyne, profesionalus CV yra tarsi švyturys – unikali bei vienintelė galimybė patraukti dėmesį. Privalu skirti deramą dėmesį ir paversti savo CV pačiu šauniausiu pasaulyje, nes jeigu to nepadarysi tu, būtinai padarys kas nors kitas. Darbo ieškantys, deja, vis dar nepakankamai dėmesio skiria savo CV parengimui bei tobulinimui. Padaryk tai ir, aplenkdamas kitus, žengsi milžinišką žingsnį išsvajotojo darbo link.

Kategorijos

Pasiūlymai pagal įmonę

Reditus LT Reditus LT

„Reditus LT“ pagrindinė veikla – žmogiškųjų išteklių valdymas. Trumpalaikio ir ilgalaikio įdarbinimo paslaugos teikiamos Lietuvoje, Norvegijoje, Danijoje, Švedijoje, Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, ...

rodyti daugiau