Reziume.lt - įkvepiančiai darbo paieškai

Specifiniai faktoriai, kurie turi įtakos kompanijos sprendimui, ar priimti jus į darbą

autorius: Reziume.lt
Gal nuskambės ir netikėtai, tačiau ne visada kandidato kompetencijos trūkumas tam tikrai pozicijai yra vienintelis ir pagrindinė priežastis, dėl kurio jis gauna neigiamą atsakymą dėl darbo vietos. Darbuotojų samdymas nėra oficialiai pripažintas mokslas, tad žmogiškieji faktoriai čia lemia išties daug. Be abejo, didelėse kompanijose, kuriose atranka yra griežtai standartizuota, netgi viena klaidingai atlikta užduotis gali užkirsti kelią išsvajotojo darbo link (nors, pavyzdžiui, visi kiti aspektai būna patenkinami), tačiau mažesnėse įmonėse sąlygos yra švelnesnės. Be to, jei renkamasi iš dviejų panašaus gebėjimų kandidatų, dažniausiai viską lemia svarbios smulkmenos.

1. Personalo atrankos darbuotojo nuotaika ir kompetencija. Žmonėms, atsakingiems už naujų darbuotojų priėmimą, taip pat pasitaiko blogų dienų, kada jie stokoja susikaupimo, priima netinkamus sprendimus.
Kartais tokie dalykai, kaip darbuotojo neįsiskaitymas į gyvenimo aprašymą ar motyvacinį laišką, užkerta kelią net ir itin perspektyviems kandidatams. Aiškiai suvokite, kad to jūs kontroliuoti, deja, negalite ir tai yra viena iš daugelio priežasčių, kodėl niekada negalima neigiamo atsakymo priimti per daug asmeniškai bei manyti, kad taip atsitiko vien dėl jūsų kaltės.

2. Kompanijos darbuotojai, dalyvaujantys darbo pokalbyje.
Kartais didesnės kompanijos į atrankas kviečiasi darbuotojus iš skirtingų skyrių, kad jie padėtų susidaryti geresnį vaizdą apie potencialius kandidatus. Net jeigu per darbo interviu pasirodėte puikiai, tai dar nereiškia, kad visiems dalyvavusiems palikote gerą įspūdį.

Galbūt vienam iš jų neįtikote savo elgesiu, žodžiais ar manieromis. O jeigu šis darbuotojas yra, pavyzdžiui, departamento, kuriame dirbsite, vadovas, galite neabejoti, jog jis tikrai išreikš abejones dėl jūsų tinkamumo.

Jeigu jus informavo, kad pokalbyje dalyvaus daugiau kompanijos darbuotojų, pabandykite išsiaiškinti, kokias pareigas jie užima ir įvertinkite, kiek jie galėtų padaryti įtakos galutiniam kompanijos sprendimui.

3. Kompanijos taisyklės.
Itin didelėse, dažniausiai tarptautinėse, kompanijose, kurios sulaukia gausybės CV, darbuotojų atranka yra kiek įmanoma labiau standartizuota. Tai reiškia, jog didžiausią galimybę gauti darbo pasiūlymą turi tas kandidatas, kuris idealiai atitiks visus keliamus reikalavimus. Pavyzdžiui, stipriausiose verslo konsultacijų bendrovėse net viena ne visai tiksliai išspręsta užduotis reiškia, jog kandidatas atrankos praeitai nebegali.

4. Jūsų pažįstamas, dirbantis kompanijoje.
Net jei jis ir pranešė jums apie laisvą vietą darbovietėje, tai dar nereiškia, kad, paprašytas apie jus papasakoti, jis visu šimtu procentu garantuos jūsų tinkamumą. Taip, pažįstamų turėjimas kompanijoje suteikia šiokį tokį pranašumą, tačiau jokiu būdu negalima vien tuo pasikliauti. Stebėtina, tačiau neretai pasitaiko, jog pažįstamų rekomendacijos būna ne itin teigiamos!

5. Jūsų elgesys darbo pokalbio metu.
Jūs galite būti tikrai puikus specialistas, bet įsivaizduokite, kad, kandidatuodamas į aktyvių pardavimų vadybininko poziciją, pavėluojate į darbo pokalbį, jo metu nesugebate užmegzti ryšio bei išryškinti geriausių savybių. Tuo tarpu kitas kandidatas, kuris galbūt ir yra mažiau patyręs, tačiau darbo pokalbio metu pasirodo puikiai ir todėl jam yra pasiūloma darbo pozicija. Niekada nenuvertinkite žmogiškojo kontakto darbo interviu metu. Per jį turite galimybę kompensuoti patirties trūkumą, pademonstruodamas puikias bendravimo savybes (ypač jei jos itin svarbios darbo pobūdžiui).

6. Jūsų reakcija į neigiamą atsakymą.
Jeigu po to, kai jums pasakoma ne, puolate kaltinti kompaniją, rašyti neigiamus komentarus internete ir svaidyti prakeiksmus, neabejotinai sugriaunate bet kokį tikėtiną kontaktą su įmone ateityje. Dar daugiau – apie jus bus pranešta kompanijos partneriams ir jūsų nesusivaldymo žala gali išaugti dešimteriopai.

Vietoj to – užuot kaltinęs kompaniją – parašykite padėkos laišką. Jeigu kompanija jums išties patraukli, patvirtinkite, kad vis dar esate susidomėjęs ir kad norėtumėte palaikyti ryšį bei kandidatuoti pirmai pasitaikiusiai progai. Mano pažįstamas po tokio laiško gavo pakartotinį darbo pasiūlymą, nes pirmasis kandidatas atsisakė darbo, nors prieš tai jau buvo sutikęs.

Gal tai ir neskamba paguodžiančiai, tačiau net ir negavus trokštamo darbo, gyvenimas nesibaigia. Stenkitės pasirodyti darbdaviams iš geriausios pusės, tačiau suvokite, kad visko kontroliuoti negalite.

Atsipalaiduokite, viskas bus gerai.

Kategorijos

Pasiūlymai pagal įmonę

Darbai svetur Darbai svetur

„Darbai svetur“ jau 10 metai specializuojasi Europos Sąjungos piliečių įdarbinimu ES ir kitose užsienio šalyse. Šiuo metu bendradarbiaujame su partneriais Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Vokietijoje...

rodyti daugiau