Reziume.lt - įkvepiančiai darbo paieškai

Kokia informacija užkoduota darbo skelbimuose? Kaip išnaudoti skiltį „Darbo aprašymas“, rašant motyvacinį laišką ir CV

autorius: Reziume.lt
Skaitydami darbo skelbimus, greičiausiai atkreipėte dėmesį, jog įmonės skiltyje „Darbo aprašymas“ itin išsamiai aprašo darbo pobūdį. Įprastai tai būna plačiausiai aprašyta skiltis, kurioje labai aiškiai nurodoma, su kokiomis pagrindinėmis užduotimis teks susidurti dirbant. Kompanijos taip daro ne veltui. Jos siekia užtikrinti, kad kandidatai aiškiai suvoktų darbo pobūdį bei turėtų atitinkamos darbo bei gyvenimo patirties.

Dažniausiai darbo ieškantis turi paruošęs vieną asmeninį bendro pobūdžio CV, kurį siunčia visoms kompanijoms. Vis dėlto, neretai personalo atrankos specialistai, peržvelgę tokius CV ir neradę sau aktualios informacijos, kanditatūrą iškart atmeta. Neretai tikrai perspektyvūs kandidatai nesulaukia kvietimo į darbo pokalbį, tik dėl to, jog neišryškino aktualios darbo patirties ir svarbių savybių. Ką būtų galima daryti kitaip? Jeigu tikrai trokštate konkrečios darbo pozicijos, padarykite sau paslaugą ir pritaikykite asmeninį CV bei motyvacinį laišką pagal siūlomą darbo vietą ir savo galimybes padidinsite dešimtimis kartų. Tam puikiai pasitarnaus skiltis „Darbo aprašymas“. Pateikiame kelis realius darbo skelbimų pavyzdžius su darbo aprašymais.

„Klientų konsultavimas“;
„Glaudus bendradarbiavimas su esamais partneriais ir tiekėjais“;
„Naujų tiekėjų ir prekių paieška“.
(Klientų vadybininkas)

Šios eilutės išduoda, jog įmonei ypač svarbus kandidato gebėjimas bendrauti, derėtis, įžvelgti galimybes. Prisiminkite, ką panašaus veikėte savo ligšioliniuose darbuose. Galbūt tiesiogiai bendravote su klientais, partneriais, tiekėjais? O gal esate sudaręs sutartį ar parengęs projektą? Būtinai paminėkite tai savo CV. Taip pat pažymėkite, jei jūsų veikla atnešė konkretų ir įmonei naudingą rezultatą. Motyvaciniame laiške galite šiek tiek išsiplėsti ir plačiau aprašyti sėkmingai pasiektą tikslą. Parašykite, jog turite gerų įgūdžių, bendraujant su klientais, mokate greitai spręsti iškilusias problemas.

„Užtikrinti aukštą klientų aptarnavimo kokybę, konsultuoti klientus banko produktų ir paslaugų klausimais“;
„Parduoti banko ir finansines paslaugas teikiančių įmonių produktus ir paslaugas“;
„Sudaryti su klientais sąskaitų atidarymo ir kitų bankinių produktų teikimo sutartis“;
„Priimti ir išmokėti grynuosius pinigus“;
„Teikti klientams informaciją apie jų sąskaitų būklę, išduoti sąskaitų išrašus“.
(Klientų konsultantas banke)

Šiame darbo skelbime bankui reikalingas darbuotojas, turintis klientų aptarnavimo patirties. Idealu, jeigu teko dirbti panašioje pozicijoje – paminėkite tai savo CV ir šiek tiek konkretizuokite: su kiek klientų vidutiniškai bendraudavote per dieną, kaip sėkmingai spręsdavote iškilusius sunkumus. Taip pat pranašumą suteiks itin geri darbo su kompiuteriu įgūdžiai, patirtis dirbant su grynaisiais pinigais. Motyvaciniame laiške argumentuokite, kodėl jus motyvuoja darbas banke, bei kokią vietą jūsų gyvenime užima finansų sritis.

„Sklandaus biuro darbo užtikrinimas, aprūpinimas reikalingomis darbo priemonėmis“;
„Korespondencijos tvarkymas ir informacijos srautų valdymas“;
„Bendrovės veiklą reglamentuojančių dokumentų registravimas“;
„Pirminių personalo dokumentų ruošimas“;
„Svečių priėmimas ir susitikimų organizavimas“;
„Vadovo pavedamų užduočių atlikimas“.
(Biuro administratorius)

Trumpai ir aiškiai – kompanijai reikalingas „ūkiškas“ darbuotojas, galintis kruopščiai atlikti įvairius smulkius biuro darbus, bei esantis reprezentatyvios išvaizdos. Dažnai kandidatuodamos į šią poziciją, pranašumą turi moterys. Tokiam darbui nėra itin svarbi ankstesnė darbo patirtis, tačiau būtina paminėti konkrečią veiklą universitete ar kolegijoje, taip akcentuojant savo aktyvumą.

„Įmonės klientų buhalterinės apskaitos tvarkymas nuo pirminių apskaitos dokumentų iki finansinės atskaitomybės sudarymo“;
„Buhalterinių ataskaitų teikimas įmonių vadovams (klientams)“;
„Visų ataskaitų sudarymas ir pateikimas valstybinėms institucijoms“;
„Bendravimas su įmonės klientais buhalteriniaismokesčių klausimais“.
(Vyr. buhalteris)

Siekdami padidinti savo galimybes užimti šią darbo poziciją, gyvenimo aprašyme išvardinkite įmones, su kuriomis yra tekę dirbti. Gal tarp jų buvo „garsių vardų“? Išskirkite. Gal „garsių vardų“ nebuvo, bet įmonių kiekis buvo labai didelis? Paminėkite. Jeigu tiesiogiai dirbote ir bendravote su vadovais, konkretizuokite, kokius spręsdavote klausimus ir kokios jūsų idėjos būdavo pritaikomos. Nepamirškite parašyti, jei esate asociacijos narys bei kokias pareigas turite. Motyvaciniame laiške akcentuokite savo profesionalumą, kruopštumą bei gebėjimą efektyviai bendrauti su klientais. Konkretizuokite realiais pavyzdžiais.

„Reklamos televizijoje planų sudarymas“;
„Planų vykdymo kontrolė, finansinė priežiūra, ataskaitų rengimas“.
(Žiniasklaidos planuotojas)

„Sudarymas, kontrolė, priežiūra, ataskaitų rengimas“ yra raktiniai žodžiai darbo aprašyme. Įmonė tikisi, kad kandidatas sugebės paruošti bei prisiimti visą atsakomybę už efektyvių planų sudarymą. Jeigu ankstesniame darbe atlikote panašias funkcijas, drąsiai jas įvardinkite. „Finansinė priežiūra“ reiškia, jog įprastai planui yra skiriamas biudžetas, kurio viršyti negalima, tačiau klientas pageidauja geriausio kainos ir kokybės santykio. Dėl to labai pravartu turėti derėjimosi įgūdžių, siekiant gauti kuo geresnes kainas. Jei kažką panašaus esate daręs, konkretizuokite tai gyvenimo aprašyme.

„Žmogiškųjų išteklių projektų įgyvendinimas“;
„Socialinių ir organizacinių tikslų, strategijų kūrimas“;
„Teisės aktų pakeitimų sekimas“;
„Kompetencijų vertinimas“;
„Darbuotojų paieška, atranka“;
„Darbuotojų mokymas; atestavimas; organizavimas“;
„Darbuotojų darbo sąlygų vertinimas, gerinimas“.
(Žmogiškųjų išteklių vadovas)

Tokio darbo pobūdžiuose labai svarbu gebėjimas jausti „darbuotojus“. Pranašumą jums suteiks vadovavimo komandai patirtis. Jeigu vadovavote daugiau nei 1 pavaldiniui, drąsiai apie tai parašykite. Papasakokite kaip sėkmingai jums pavyko vadovauti komandai, kokių bendrų tikslų kartu pasiekėte, kaip pavykdavo suvaldyti darbuotojus bei patenkinti jų lūkesčius (motyvaciniame laiške). Be to, tokiose įmonėse labai svarbu klientų (įmonių) ir darbuotojų paieška, tad jums pravers tokie įgūdžiai kaip pardavimų, klientų aptarnavimo, derybų, vadovavimo, ES projektų rengimo, socialinių iniciatyvų kūrimo patirtis. Jei yra tekę savanoriauti, konkretizuokite ir būkite pasiruošęs pagrįsti, kodėl esate efektyvaus bendravimo su žmonėmis pavyzdys. Čia taip pat verta nurodyti bet kokius išklausytus seminarus projektų rengimo ir valdymo, personalo atrankos, populiariosios psichologijos temomis.

„Informacijos rinkimas apie ekonominius įvykius, aktualijų sekimas, lankymasis įvykių vietose“;
„Apžvalgų ir straipsnių rengimas, reikalingų iliustracijų parinkimas“;
„Publikacijų laikraštyje ir internete redagavimas“.
(Ekonomikos skyrelio redaktorius)

Svarbiausia atkreipti dėmesį į tai, jog reikalingas puikus lietuvių kalbos išmanymas bei gebėjimas rasti įdomios informacijos ir ją greitai pateikti publikavimui. Gyvenimo aprašyme įvardinkite sėkmingiausią savo publikaciją (ar publikacijas) bei kokį rezultatą ji pasiekė ar atgarsį sukėlė. Jeigu pasiekimai nėra įspūdingi, tada gal rašote tinklaraštį susijusia tema? Paminėkite jį bei kiek ir kokio tipo auditoriją surenkate. Jeigu gyvenime buvote susijęs su ekonomikos studijomis ar dirbote darbą, kuriame nors kiek reikėjo ekonominių žinių, būtinai tai išskirkite. Galite ir plačiau apie tai papasakoti, tačiau jau motyvaciniame laiške.

Darbo skelbimai Lietuvoje dažnai pasako apie įmonę kur kas daugiau nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Net gramatinės klaidos ar įmonės pavadinimo nerodymas leidžia susidaryti aiškesnį vaizdą. Rekomenduojame tinkamai išnaudoti darbo skelbimuose pateikiamą informaciją ir, jeigu įmanoma, paversti ją savo privalumais.

Kategorijos

Pasiūlymai pagal įmonę

SPECIAL SPECIAL

SPECIAL - nauja lietuvių startuolio kuriama socialinių pramogų ir rinkodaros žaidimų platforma. Žmonėms - tai vieta smagiai leisti laiką: dalyvauti žaidimuose, konkursuose, iššūkiuose bei dalintis nuo...

rodyti daugiau