Reziume.lt - įkvepiančiai darbo paieškai

Trys būdai kaip užpildyti CV spragas

autorius: Reziume.lt
Galite pasigirti įvairiapuse patirtimi, savo asmeninius pasiekimus grindžiate svariomis rekomendacijomis. Deja, jūsų CV atsispindi ilgalaikė darbinės veiklos pertrauka. Laikas, kurį praleidote nedirbdami, tikėtina, jog buvo naudingas jūsų asmeninių savybių vystymui.

Nedarbas gali tapti neigiamu signalu potencialiems darbdaviams, jei to nepateiksite tinkama forma.

Siekiant atskleisti naudingą patirtį, kurią įgijote užsiimdami jums patrauklia veikla, rekomenduojame vadovautis šiais principais: numatykite atsakymus į galimus klausimus, pateikite pageidaujamą informaciją tinkama forma, bendraukite nuoširdžiai ir būkite sąžiningi savo ir potencialaus darbdavio atžvilgiais. Toliau atskirai apžvelgiamas kiekvienas iš minėtų principų.

Iš anksto apgalvokite atsakymą

Tikėtina, jog potencialūs darbdaviai bus suinteresuoti sužinoti, kodėl ilgą laiką nedirbote ir ką nuveikėte minėtu periodu. Pretenduodami užimti naują darbo poziciją, jau motyvaciniame laiške (jei pastarojo prašo darbdavys) paminėkite ilgalaikę darbo pertrauką ir paaiškinkite priežastis, kurios lėmė tokį jūsų pasirinkimą.
Interviu metu turėsite galimybę išsamiau paaiškinti priežastis, jei to pageidaus potencialus darbdavys. Rekomenduojama apgalvoti atsakymus prieš einant į interviu. Priešingu atveju galite sutrikti taip suteikdami galimybę darbdaviui nepalankiai interpretuoti situaciją.

Informaciją pateikite tinkama forma

Ne visas nedarbo spragas lemia įmonių bankrotas ar atleidimas iš pareigų. Gali būti, jog jūs sustabdėte darbinę veiklą ir lankėte įvairaus profilio kursus ar keliavote – darėte tai, kas jums praverstų potencialiame darbe. Rekomenduojame į CV įtraukti kursus, kuriuos esate lankę, ir paminėti pastarųjų naudą. Jei turite, būtinai įvardykite konkrečius pažymėjimus ar sertifikatus. Tikėtina, jog jūsų papildomą veiklą darbdavys įvertins teigiamai, manydamas, kad esate išbandę įvairias sritis ir dabar koncentruojatės į pastovų darbą.

Būkite nuoširdūs ir sąžiningi

Darbinės veiklos spragos nėra priežastis nepriimti jūsų į darbą. Nepaisant to, nenuoširdus ir nesąžiningas elgesys gali tapti svaria priežastimi. Rengdami savo CV pažymėkite datas, kai dirbote, ir jei potencialus darbdavys pageidaus sužinoti daugiau, būtinai jūsų pasiteiraus.
Nuoširdūs ir apgalvoti argumentai leis sustiprinti patikimo asmens įspūdį – tai viena iš svarbiausių savybių daugeliui darbdavių.

Tuo atveju, jei esate lankę daug ir įvairaus pobūdžio kvalifikacijos kėlimo ar asmens tobulinimo kursų, rekomenduojame paminėti tik tuos, kurie tiesiogiai turi teigiamos įtakos pretenduojant į tam tikrą poziciją. Tokiu būdu išvengsite pernelyg ištęsto CV, kuris turėtų būti paremtas konkrečia ir trumpai pagrįsta informacija. Kiekvienu darbo paieškos atveju rekomenduojame pateikti tik tikslingą papildomą informaciją.

Kategorijos

Pasiūlymai pagal įmonę

SPECIAL SPECIAL

SPECIAL - nauja lietuvių startuolio kuriama socialinių pramogų ir rinkodaros žaidimų platforma. Žmonėms - tai vieta smagiai leisti laiką: dalyvauti žaidimuose, konkursuose, iššūkiuose bei dalintis nuo...

rodyti daugiau