Reziume.lt - įkvepiančiai darbo paieškai

Kaip nesielgti darbe? 11 nesulaužomų personalo vadybininko įsakymų darbuotojui, trokštančiam su visais sutarti

autorius: Reziume.lt
Visi nutuokia, kaip reikia teisingai elgtis darbe – laiku ateiti, daug dirbti, netinginiauti, neatidėlioti, visiems padėti, išeiti vėliau nei reikia ir panašiai. O kaip nereikia elgtis darbe? Kas erzina kolegas? Ko nepakenčia direktorius?

Visi turime specifinių įpročių, kurie susiformavo namuose, mokykloje, universitete, kituose darbuose. Tai, kas mums atrodo normalu, kolegai ar vadovui su kitokiu auklėjimu ar išsilavinimu gali atrodyti kaip pats nepakenčiamiausias dalykas pasaulyje. Gerai, jeigu jis iškart pasakys, kas jam nepatinka, ir tu galėsi adaptuotis. Bet jeigu, užuot pakalbėjęs su tavimi, jis pasistengs tavęs atsikratyti ar tau pakenkti?

Privalai prisiminti vieną taisyklę – visiems mielas nebūsi. Kompanijose su šimtais darbuotojų, nori to ar nenori, visada atsiras tokių, kuriems tu būsi pats nemėgstamiausias kolega visame pasaulyje. To tu negali kontroliuoti. Tačiau esi atsakingas už tai, kad tinkamai atliktum savo darbą ir kurtum geresnę darbo aplinką. Kaip tai pasiekti?

1.Nekelk bangų, bent jau iš pradžių. Nauji darbuotojai paprastai būna kupini šviežių idėjų pokyčiams, tačiau greitai susiduria su senųjų darbuotojų pasipriešinimu bei nebyliu „mes taip nedarome, pas mus įprasta daryti taip ir anaip“. Kad ir kaip tau tai nepatiktų, privalai gerbti nusistovėjusią tvarką ir, jei negalima vaikščioti basomis po biurą, tai to ir neturėtum daryti. Laikykis įmonėje priimtų darbo etikos normų, o jeigu nori jas keisti, daryk tai laipsniškai bei tvirtai argumentuodamas, kodėl taip reikia daryti.

2. Nekrauk savų darbų kolegoms. Niekas nemėgsta taisyti kolegų klaidų. Jei kelis kartus tau ir pavyko, ilgainiui tavęs ims vengti.

3. Neprisiimk darbų iš kolegų. Nebūk tas gerasis samarietis, kuris gelbėja kolegas bei taiso jų klaidas. Išmok pasakyti „ne“.

4. Nesiskųsk kolegoms. Niekas nemėgsta verksnių bei retas išties norėtų apsikrauti tavo problemomis. Negatyvių, nuolat nepatenkintų darbuotojų kolegos šalinasi, o stropesnieji būtinai apie tai praneš vadovui.

5. Nenaudok darbo kompiuterio asmeniniais tikslais. Feisbuko, asmeninio pašto tikrinimas darbe atima labai daug laiko ir niekaip neprisideda prie tavo produktyvumo. Nieko nenutiks, jei ir neatnaujinsi savo statuso kelis kartus per dieną ar nepakomentuosi po linksma nuotrauka. Išmok susikoncentruoti į tiesiogines savo užduotis.

6. Neįprask vėluoti. Vadovas nuolat vėluoja? Puiku, jis gali tai sau leisti, o tu negali. Įprask į darbą, pasitarimus ateiti penkiomis minutėmis anksčiau. Laiko planavimas yra sėkmingų žmonių bruožas, o ne tinginių.

7. Nekalbėk telefonu asmeniniais tikslais prie kolegų. Kolegoms neįdomios tavo problemos šeimoje ar draugės naujas vaikinas. Garsiai aptarinėdamas gyvenimo įvykius tu juos tik erzini ir blaškai.

8. Nedalyvauk apkalbose. Nors tai gali atrodyti kaip smagus užsiėmimas bei priemonė „pritapti prie kolektyvo“, tačiau paskalos visada yra neigiamo pobūdžio bei slopinančios motyvaciją. Kraštutiniu atveju, jei nepavyksta to išvengti, būk tas, kuris klausosi ir laiko liežuvį už dantų, o ne skleidžia gandus į kairę ir į dešinę.

9. Nevok iš įmonės. Daugelis žmonių mano, kad yra normalu nusavinti kanceliarines priemones ar plepėti darbo telefonu asmeniniais tikslas, tačiau taip nėra. Rizikuoji būti atleistas. Įmonės turtas priklauso įmonei ir tu neturi teisės jo pasisavinti net jei ir manai, kad „niekas nesužinos“.

10. Nespjauk į savo išvaizdą. Net jei ir esi programuotojas ar plytelių klojėjas ir manai, kad niekam nerūpi tai, kaip tu atrodai, vis tiek privalai skirti dėmesio savo išvaizdai. Daugybė tyrimų rodo, jog susitvarkę bei higienos besilaikantys darbuotojai yra labiau vertinami savo darbo pozicijoje, turi daugiau galimybių kilti karjeros laiptais.

11. Neužsiimk asmenine higiena prie darbo stalo. Nagų karpymą ar nosies krapštymą palik namuose. Jei tuo užsiimi darbovietėje, sudarai nevalyvo ir atstumiančio žmogaus įvaizdį.

Be abejo, neprivalai itin uoliai laikytis visų paminėtų dalykų, tačiau kam apsunkinti savo padėtį? Darbe žmogus praleidžia maždaug trečdalį savo gyvenimo, tai kodėl gi nepasistengus, kad tai būtų malonus patyrimas, o ne nepakeliama prievolė?

Kategorijos

Pasiūlymai pagal įmonę

Reditus LT Reditus LT

„Reditus LT“ pagrindinė veikla – žmogiškųjų išteklių valdymas. Trumpalaikio ir ilgalaikio įdarbinimo paslaugos teikiamos Lietuvoje, Norvegijoje, Danijoje, Švedijoje, Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, ...

rodyti daugiau