Reziume.lt - įkvepiančiai darbo paieškai

Karjeros portalai: kaip iš jų išspausti maksimalią naudą? 10 neįtikėtinai naudingų ir paprastų patarimų

autorius: Reziume.lt
Jeigu atvirai, kalbant apie lietuviškus darbo paieškos portalus, pirmoji mintis, šaunanti įgalvą, yra nesibaigiantys sąrašai su patraukliais ir nelabai darbo pasiūlymais Lietuvoje. Dažnas darbo ieškantis, vos užmetęs akį, pasimeta toje gausybėje skelbimų ir vėliau tik gūžčioja pečiais lyg sakydamas, kad nieko gero tie interneto puslapiai nesiūlo. Taigi, vis dėlto, kokių paprastų taisyklių turėtum laikytis, kad pasiimtum maksimalią naudą iš darbo paieškos puslapių? Štai 10 naudingų ir ypatingų pastangų nereikalaujančių patarimų.

1. Užsiregistruok. Sukurti savo asmeninį profilį darbo paieškos portale pirmiausiai verta dėl to, jog darbdaviai, bendradarbiaujantys su karjeros portalu, dažnai ieškodami naujų talentų pirmiausia naudojasi registruotų vartotojų baze bei ieško sau tinkamiausios kandidatūros. Be to, užsiregistravęs įgyji teisę naudotis visais registruoto vartotojo privalumais, o jie, nors ir kinta priklausomai nuo kiekvieno puslapio, tačiau visumoje suteikia kur kas didesnę naudą nei neužsiregistravusiam vartotojui. Ir ar verta besakyti – registracija nieko nekainuoja. Nemokamas kelias į svajonių darbą, kas gali būti geriau?

2. Įkelk ir išblizgink savo gyvenimo aprašymą (CV). Jei jau užsiregistravai, tavo CV turi spindėti. Tiesa, perkeltine prasme, mat iš tiesų visiškai pakaks, jeigu įkelsi tvarkingą, tikslų, atspindintį tavo asmenybę bei be gramatinių klaidų gyvenimo aprašymą. Nustebtum sužinojęs, kaip labai darbdaviai vertina korektišką CV, kuris parodo kandidatuojančiojo atidumą smulkioms detalėms.

3. Užsisakyk naujienlaiškį. Interneto puslapio naujienlaiškis vis dar asocijuojasi su nepageidaujama reklama, tačiau tik ne tas, kurį siunčia darbo paieškos portalas. Pastarieji neretai siunčia personalizuotus, įtikslinę auditoriją orientuotus pranešimus, kurie vienokiu ar kitokiu būdu gali būti naudingi juos gaunančiam žmogui.

4. Perskaityk naudingų patarimų skiltį. Ar pameni tokias straipsnių antraštes kaip „7didžiausios darbo pokalbių klaidos“ arba „Ko darbdavys tikisi iš potencialaus darbuotojo“, kurias skelbia didieji informacijos portalai? Jeigu taip, tai galbūt tave tai ir nustebins, bet tiesa tokia, kad tai straipsniai, kuriuos rengia personalo atrankos profesionalai. Tokių ir dar daugiau straipsnių rasi kiekviename darbo paieškos portale, kadangi personalo atrankos įmonės suinteresuotos pateikti kuo naudingesnę informaciją savo puslapyje, kuri domintų darbo ieškantįjį.

5. Susitark dėl asmeninės konsultacijos. Jei esi užsiregistravęs darbo paieškos puslapyje, turi teisę reikalauti susitikti su specialistu, kuris padės tau patobulinti CV, parengti motyvacinį laišką, papasakos apie situaciją darbo rinkoje bei kartu nusistatysite lūkesčius, ko tikėtis ateityje, duos patarimų, kaip elgtis ir ką kalbėti per darbo pokalbius.

6. Susitark dėl asmeninės konsultacijos – prieš darbo pokalbį. Paprastai žmonės nežino apie šią galimybę, tačiau darbo paieškos portalo specialistai privalo surasti laiko susitikimui prieš tavo darbo pokalbį su kompanija. Susitikimo metu specialistas tau papasakos apie kompaniją, duos patarimų, kaip reikėtų elgtis, ką sakyti per darbo interviu ir kokių klausimų tikėtis.

7. Užsisakyk konkrečiai dominančių sričių naujienas į elektroninį paštą. Kai kurie darbo paieškos puslapiai registruotiems vartotojams siūlo galimybę išsigryninti norimą informacijos srautą ir į savo elektroninį paštą gauti tik konkrečiai dominančios srities darbo pasiūlymus. Tai ypač patogu, kai nenorima apsikrauti ne itinreikalinga informacija .

8. Palaikyk nuolatinį ryšį sukarjeros portalo specialistais. Čia panašiai kaip su tolimu giminaičiu – jūs nesat ypatingi draugai, bet ryšį palaikot ir, kai susitinkate, visada smagiai praleidžiate laiką. Darbo paieškos įmonės suinteresuotos tavo sėkme, tad laikas nuo laiko primink joms apie save. Gal kaip tik paskambinsi tuo metu, kai personalo atrankos specialistui ant stalo gulės nerealus darbo pasiūlymas Lietuvoje, kurį jis pasiūlys kaip tik tau.

9. Dalyvauk karjeros portalo organizuojamuose renginiuose. Būna, jog darbo paieškos puslapiai kartu su darbdaviais organizuoja specifinius renginius, skirtus nedidelei auditorijai su ribotu vietų skaičiumi, ir kuris skirtas tik registruotiems portalo vartotojams. Nepraleisk progos tokiame sudalyvauti, nes juose paprastai gvildenamos itin aktualios temos, kurios tikrai pravers ateityje. Be to, tokiuose renginiuose atsiranda puiki proga tiesiogiai pabendrauti su kompanijų atstovais.

10. Sek karjeros portalo feisbuko puslapį. Feisbuke kompanijos siekia sukurti betarpišką bendravimą su savo gerbėjais. Darbo paieškos portalai – ne išimtis. Tad tai vieta, kur drąsiai gali klausti ir tau bus atsakyta. Be to, turint galvoje, kad feisbukas yra mažiau oficiali komunikacijos terpė nei, tarkim, oficialus darbo paieškos puslapis, tad būtinai sulauksi nuorodų į naudingus straipsnius ar filmuotus vaizdelius. Tai puiki galimybė pasinaudoti visais socialinio tinklo teikiamais privalumais.

Kategorijos

Pasiūlymai pagal įmonę

Reditus LT Reditus LT

„Reditus LT“ pagrindinė veikla – žmogiškųjų išteklių valdymas. Trumpalaikio ir ilgalaikio įdarbinimo paslaugos teikiamos Lietuvoje, Norvegijoje, Danijoje, Švedijoje, Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, ...

rodyti daugiau