Reziume.lt - įkvepiančiai darbo paieškai

Kokia informacija užkoduota darbo skelbimuose? Kritiško įvertinimo reikalaujantys kompanijų pareiškimai skiltyje „Įmonė siūlo“ (II)

autorius: Reziume.lt
Straipsnių serijoje „Kokia informacija užkoduota darbo skelbimuose?“ išsamiai nagrinėjami įvairūs darbo skelbimų aspektai, o pateikiamos išvados leidžia geriau suprasti, ką siūlo ir ko tikisi darbdavys.

Skiltyje „Įmonė siūlo“ kompanijos pateikia privalumus, kurių gali tikėtis kandidatas, gavęs darbą. Naudingiausiai šią skiltį išnaudoja tos kompanijos, kurios nurodo konkrečius privalumus. Deja, nemažai kompanijų Lietuvoje darbo skelbimuose apsiriboja abstrakčiais bei papildomos informacijos nesuteikiančiais sakiniais.

5 dažniausiai pasitaikantys nekorektiški skilties „Įmonė siūlo“ panaudojimai.

1. „Draugiškas kolektyvas“. Dažniausiai pasitaikantis kandidatų pritraukimo argumentas, kurį naudoja įmonės Lietuvoje, yra kolektyvas:

„Profesionalus ir draugiškas kolektyvas“;
„Draugiškas ir tolerantiškas kolektyvas“;
„Jaunatviškas ir draugiškas kolektyvas“;
„Nuostabūs, suprantantys ir profesionalūs darbo kolegos“;
„Darbas draugiškame sėkmingai dirbančiame kolektyve“.

Čia kyla filosofinis klausimas: kuri kompanija išdrįstų įvertinti, jog jos kolektyvas yra „nuobodus, nedraugiškas ir neprofesionalus“? Be abejo, jokia. Tuo atveju, jeigu visose kompanijose kolegos draugiški ir šaunūs, tai kodėl darbo skelbimuose tai nurodoma kaip išskirtinumas?

2. „Šaunūs vadovai“. Vis dažniau darbo skelbimuose įmonės meta ir šią kortą:

„Palaikantys iniciatyvą vadovai“;
„Tobulėjimo galimybės, dirbant šalia paties aukščiausio lygio vadovų“;
„Darbas su jaunais, kompetentingais, demokratiškais vadovais“;
„Galimybė dirbti su entuziastinga ir ambicinga vadovų komanda“;
„Kompetentingas ir palaikantis vadovas“.

Panaši situacija kaip ir su „draugišku kolektyvu“ – ar kuris vadovas apibūdintų save kaip neišmanėlį ir stagnatorių? Be to, darbo ieškantis turėtų tokį pareiškimą įvertinti kritiškai – galbūt „ambicinga“ vadovų komanda išties kelia nerealius ir nepasiekiamus tikslus paprastiems darbuotojams?

3. „Patrauklus atlyginimas“. Atlygio aspektas minimas maždaug kas antrame darbo skelbime. Idealu, jei nurodomas konkretus atlyginimo dydis, tačiau puikiai tinka ir nurodymas, jog atlygis priklausys nuo rezultatų. Vis dėlto, beveik kas antra kompanija naudoja įvairius abstrakčius būdvardžius:

„Patrauklus ir laiku mokamas atlyginimas“;
„Konkurencingas atlyginimas“;
„Patrauklus darbo užmokestis“;
„Kompetenciją atitinkantis atlygis“;
„Stabilus atlyginimas“.

Be abejo, įmonės darbo skelbimuose neprivalo nurodyti tikslaus siūlomo atlygio, tačiau tokie apibūdinimai, kaip „patrauklus“, „geras“, „konkurencingas“, yra per daug abstraktūs, kad padėtų kandidatams susikurti aiškų vaizdą apie darbo užmokestį. Neretai per darbo pokalbį paaiškėja, kad tas „geras“ darbo užmokestis nėra jau toks geras kaip buvo skelbta. Dėl „laiku mokamo atlygio“ privalumo kyla dvejopi jausmai – šaunu, kad moka laiku, bet nuo kada laiku mokamas atlyginimas tapo nebe norma, o privalumu?

4. „Geros darbo sąlygos“. Įmonės išskiria tai, kaip privalumą, bet niekada nekonkretizuoja:

„Visos darbui būtinos priemonės“;
„Palankios sąlygos darbui“;
„Šiuolaikiškai įrengtos darbo vietos“;
„Profesionali darbo aplinka“;
„Darbo priemonės ir aplinka, reikalinga tikslams pasiekti“.

Po „geromis darbo sąlygomis“ dažniausiai slepiasi standartinės darbo priemonės – stalas, kėdė, kompiuteris, kai kurios kanceliarinės priemonės (jei tai darbas biure), tačiau kalbant apie kitokio pobūdžio darbus, pavyzdžiui, kasininko ar prezentatoriaus, toks pareiškimas kelia sumišimą bei klausimą, ką įmonė norėjo tuo pasakyti. Beje, į „geras darbo sąlygas“ neįeina mobilusis ryšys, automobilis, kuro išlaidos – jeigu tai suteikiama, įmonės būtinai šiuos dalykus nurodo atskiroje eilutėje.

5. „Galimybė derinti“.

„Esant poreikiui, galėsime suderinti lankstų darbo grafiką“;
„Laisvas grafikas ir galimybė darbą derinti su mokslais“;
„Galimybė patiems planuoti savo darbo laiką;
„Galimybė derinti darbą, studijas, mokslinę veiklą";
„Galimybė derinti mokslą ir darbą“.

Pati galimybė derinti mokslą su darbu dar nereiškia, kad tai bus galima daryti be pastangų. Pasitaiko atvejų, kad „lankstaus grafiko“ darbo valandos pradėjus dirbti (ypač labai mažose įmonėse išauga iki standartinės darbo dienos. Didesnėse įmonėse „galimybė derinti“ reiškia, jog, esant reikalui, galima susikeisti su kolega darbo laikais, kai jūs vienas už kitą atidirbate pagal sutarimą. Šiuo atveju darbuotojai susiduria su nelengva užduotimi „susimedžioti“ palankų darbo grafiką ir taip skirti pakankamai dėmesio mokslams. Kaip yra iš tiesų, būtinai reikia išsiaiškinti per darbo pokalbį, kad vėliau nekiltų nesusipratimų.

Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į skambius kompanijų pasisakymus apie perspektyvumą, greitą karjerą, žaibišką tobulėjimą, supratingus vadovus ir šviesią ateities perspektyvą. Darbo ieškantieji puikiai supranta, jog gražūs pažadai ne visada virsta realybe, todėl būtinai apie tai reikia paklausti darbo pokalbio metu.

Vietoj pabaigos: išmoningi įmonių pasiūlymai potencialiems darbuotojams

Kartais įmonės, siekdamos išsiskirti, darbo skelbimuose bando rašyti šmaikščiai arba perdėtai protingai. Taip pat neretai nurodomi savotiški privalumai, kurie, įmonės vadovų nuomone, turėtų daryti įspūdį kandidatams. Štai keli pavyzdžiai, aptikti realiuose darbo skelbimuose:

„Galimybė būti savo verslo bei laiko šeimininku“;
„Erdvė idėjų ir profesinės saviraiškos įgyvendinimui“;
„Reikiamomis darbo priemonėmis aprūpinta šiuolaikiška darbo vieta, kurioje Jūs dirbsite nuo pirmadienio iki penktadienio, tradiciniu darbo laiku“;
„Stalo futbolo ir pokerio pamokos, jei tokių prireiks :-)“;
„Įdomus ir nenuobodus darbas“;
„Išskirtinis dėmesys kiekvienam darbuotojui“;
„Krykštaujantys vaikai“;
„Nauja profesija“;
„Graži aplinka istorinėje vietoje“;
„Profesionalūs, linksmų plaučių kolegos ir turininga užklasinė veikla“;
„Pagarbus požiūris į darbuotojus“;
„Geras mikroklimatas bei pripažinimas komandoje“.

Kategorijos

Pasiūlymai pagal įmonę

Reditus LT Reditus LT

„Reditus LT“ pagrindinė veikla – žmogiškųjų išteklių valdymas. Trumpalaikio ir ilgalaikio įdarbinimo paslaugos teikiamos Lietuvoje, Norvegijoje, Danijoje, Švedijoje, Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, ...

rodyti daugiau