Reziume.lt - įkvepiančiai darbo paieškai

Gera vieta dirbti Lietuvoje universitetų absolventams, baigusiems ekonometrijos ar statistikos mokslus

autorius: Vaidotas
Gvidas jau keletą metų dirba duomenų analitiku kompanijoje „Euromonitor“ ir mielai sutiko papasakoti apie savo darbo vietos niuansus. Jis pasidalino patarimais ir atskleidė keletą įdomių faktų.

R.: Labas, Gvidai. Pirmas klausimas - kaip atsidūrei „Euromonitor International“ kompanijoje?
G.: Pirmoji pažintis su kompanija įvyko dar tada, kai studijavau ekonometrijos bakalaurą Vilniaus universitete.
Ieškojau praktikos ir taip atsidūriau „Euromonitor International“, kur po to dar dirbau kaip laisvai samdomas darbuotojas ("freelancer‘iu"). Po to išvažiavau mokytis magistro į Olandiją. Pabaigęs parvykau į Lietuvą ir, pasitaikius tinkamoms aplinkybėms,
grįžau dirbti į „Euromonitor“ duomenų analitiku.

R.: Po mokslų grįžęs į Lietuvą aplikavai tik į „Euromonitor
International“ ar į kitas kompanijas?
G.: Savo gyvenimo aprašymą siunčiau į kelias įmones, bet labiausiai norėjau patekti į „Euromonitor International“.

R.: Kuo gerai „Euromonitor International“?
G.: „Euromonitor International“ yra labai stipri kompanija, ji žinoma visame pasaulyje. Joje suteikiamos pačios plačiausios galimybės jaunuoliams, baigusiems ekonometrijos ar statistikos mokslus ir norintiems tobulėti savo srityje.

R.: Kokios savybės labiausiai praverčia darbe?
G.: Svarbiausia yra gerai padaryti darbą ir laikytis terminų. Jei užduotys atliekamos gerai ir laiku, asmeninės savybės neturi didelės reikšmės.

R.: Kas tau labiausiai patinka darbe?
G.: Labiausiai vertinu veiksmų laisvę ir asmeninį pasirinkimą, kokiu būdu spręsti užduotis. Aš pats renkuosi kelią, kuriuo noriu eiti siekdamas geriausio rezultato. Džiaugiuosi, kad mano idėjos išklausomos ir vertinamos. Man patinka tai, kad praktikoje pritaikau tai, ko mokiausi, kad tobulėju tuo pačiu akademinėje ir profesinėje srityse. Kitaip tariant, neatitolau nuo studijų, o man tai labai svarbu. Taip pat vertinu tai, kad kompanijoje vyrauja labai gera atmosfera.

R.: Kas motyvuoja gerai atlikti darbą?
G.: Labiausiai motyvuoja tai, kada kompanijos klientai būna patenkinti mano darbu ir kada jie realiai imasi įgyvendinti pasiūlymus praktikoje. Svarbiausia, jog tai, ką padarėme nelieka vien tik skaičių pavidalu, bet yra pritaikoma ir suteikia realią naudą kompanijai. Iš esmės visada stengiuosi padaryti kuo geriau, kad klientas gautų didžiausią naudą.

R.: Kaip atrodo tavo standartinė diena darbovietėje?
G.: Kaip jau minėjau, pas mus labai gera darbinė atmosfera. Asmeniškai pradedu darbą apie 9 valandą. Jei yra galimybė, išgeriu kavos puodelį bendraudamas su kolegomis. Unikalūs projektai, su kuriais dirbu, įprastai trunka nuo 2 iki 12 savaičių, ir jie užima visą darbo dieną. Unikalūs projektai yra tokie, kurio metu sprendžiu tam tikras kiekybines problemas. Jie prasideda nuo to, kada tam tikra įmonė kreipiasi į „Euromonitor International“ su konkrečiu klausimu, kuriam reikia sprendimo. Konkrečiai kalbant, aš užsiimu kiekybiniu konsultavimu ("quantative consulting"). Darbo diena įprastai baigiasi 18 valandą.

R.: Ar dirbdamas pritaikai universitete įgytas teorines žinias?
G.: Be abejo. Iš esmės, vien tas žinias ir naudoju. Todėl, kaip jau ir minėjau, šis darbas man ir patinka. „Euromonitor International“ yra geriausia darbovietė ekonometrijos ir statistikos studentams, norintiems pritaikyti universitete įgytas žinias. Jei atvirai, studijuodamas Lietuvoje turėjau abejonių dėl savo specialybės, svarsčiau, ar galėsiu kur nors realiai pritaikyti savo žinias. Dabar galiu pasakyti, kad mano lūkesčiai atsipirko su kaupu.

R.: Kokios algos gali tikėtis studijas pabaigęs ir norintis dirbti „Euromonitor International“ universiteto absolventas?
G.: Studentas tikrai gali tikėtis didesnio nei vidutinis atlyginimas net ir pačioje pradinėje darbo pozicijoje.

R.: Ar atkreipei dėmesį, kaip pasikeitė „Euromonitor International“ per pastaruosius metus?
G.: Nors ir buvo sunkmetis, tačiau įmonė augo, darbuotojų skaičius padvigubėjo.

Ačiū už pokalbį.

Kategorijos

Pasiūlymai pagal įmonę

Darbai svetur Darbai svetur

„Darbai svetur“ jau 10 metai specializuojasi Europos Sąjungos piliečių įdarbinimu ES ir kitose užsienio šalyse. Šiuo metu bendradarbiaujame su partneriais Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Vokietijoje...

rodyti daugiau