Reziume.lt - įkvepiančiai darbo paieškai

Išbandykite naująjį Europass CV jau dabar!

autorius: Švietimo mainų paramos fondas
Prieš dešimt metų Europos Komisijos (toliau – EK) ir Europos profesinio mokymo plėtotės centro (toliau – Cedefop) sukurta europinė asmens gyvenimo aprašymo forma (Curriculum vitae), kuri vėliau pasivadino Europass CV, 2012 metų pabaigoje buvo atnaujinta ir pristatyta kaip naujasis Europass CV.

Cedefop vedama statistika aiškiai parodo, kad nuo pat Europass CV atsiradimo 2005 metais pradžios atsisiųstų dokumento šablonų skaičius Europoje jau perkopė 24 milijonus, o užpildytų CV internete skaičius viršijo 24 milijonus. Akivaizdu, jog vis daugiau asmenų renkasi šį dokumentą: 2010 metais internete užpildytų CV skaičius siekė 3,8 mln.; 2011 metais – 5,8 mln.; 2012 metais – net 7,6 mln.

Nuo šiol parengti naująjį Europass CV yra dar paprasčiau ir patogiau. Sukurtas naujasis internetinis Europass redaktorius leidžia greitai ir kokybiškai susikurti savo Europass gyvenimo aprašymą. Naujas grafinis CV formos dizainas, papildomi teminiai laukai, galimybė susieti dokumentą su elektroniniais priedais suteikia naujajam Europass CV privalumų. Pildant dokumentą naudotojams suteikiama galimybė ne tik rinktis, kurie teminiai laukai bus rodomi dokumente, bet ir keisti laukų eiliškumą, pasirinkti kalbą (iš 26 kalbų). Pildomas dokumentas yra visas atvaizduojamas realiu laiku, todėl naudotojas gali iškart matyti, kaip atrodys jo gyvenimo aprašymas ir, prireikus, jį koreguoti. Darbą su redaktoriumi didžiąja dalimi palengvina pagalbinis tekstas, kuris atsiranda ties kiekvienu langeliu su paaiškinimais, kokią informaciją reikėtų įrašyti. Redaktoriaus pagalba sukurtas CV atsisiunčiamas į kompiuterį PDF+XML formatu. Dokumentą galima atsisiųsti Word arba OpenDocument formatais. Norint atnaujinti ar koreguoti jau sukurtą Europass CV dokumentą, reikia pakartotinai jį įkelti į redaktorių ir papildyti reikiama informacija.

Dar viena naujovė – Europos kompetencijų aplankas. Tai elektroninis naująjį Europass CV papildantis Europos kompetencijų aplankas, kuriame pateikiama informacija apie asmens kompetencijas ir kvalifikaciją. Į jį įkeliamos visų turimų diplomų, pažymėjimų, pažymų ir kitų dokumentų, patvirtinančių įgytas kompetencijas, kopijos PDF, PNG ir JPEG formatu.

Rekomenduojame aktyviai naudoti ir kitus Europass dokumentus:
Europass kalbų pasas – užsienio kalbų mokėjimo įsivertinimo įrankis;
Europass mobilumo dokumentas – įgytą tarptautinę patirtį mokantis, studijuojant, stažuojantis ar atliekant praktiką liudijantis dokumentas;
Europass diplomo priedėlis – aukštųjų mokyklų išduodamas priedas prie diplomo, kuriame lietuvių ir anglų kalbomis surašyti studijuoti dalykai, kreditų skaičius ir gauti balai;
Europass pažymėjimo priedėlis – dokumentas, kuriuo papildomas profesinio mokymo pažymėjimas ir paaiškinama, kokią profesiją žmogus yra įgijęs ir kokius darbus gali atlikti.

Visi Europass dokumentai yra vieningos ir visoje Europos Sąjungoje pripažįstamos formos. Tai palengvina tarptautinį kompetencijų pripažinimą bei prisideda prie kompetencijų vertinimo objektyvumo ir skaidrumo. 2013 metų pabaigoje EK ketina pristatyti dar vieną Europass dokumentą – „Europass Experience“, kuris bus skirtas pristatyti įgūdžius, įgytus neformalaus ir savaiminio mokymosi metu.

Į pagalbą ieškantiems darbo išleistas leidinys „Darbo paieškos vadovas“ su rekomendacijomis, kaip parengti gerą gyvenimo aprašymą, kaip parašyti motyvacinį laišką, o taip pat kaip pasirengti ir dalyvauti pokalbyje su darbdaviu.

Europass projektą Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Daugiau informacijos apie šį projektą bei naująjį Europass CV rasite adresu: www.smpf.lt / europass.

Kategorijos

Pasiūlymai pagal įmonę

Darbai svetur Darbai svetur

„Darbai svetur“ jau 10 metai specializuojasi Europos Sąjungos piliečių įdarbinimu ES ir kitose užsienio šalyse. Šiuo metu bendradarbiaujame su partneriais Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Vokietijoje...

rodyti daugiau