Reziume.lt - įkvepiančiai darbo paieškai

Kaip rasti darbą Vilniuje? 6 dažniausiai užduodami klausimai

autorius: Reziume.lt
Yra daug priežasčių, kodėl žmonės taip veržiasi dirbti ir gyventi į Vilnių, ir bene pagrindinė iš jų yra galimybių gausa. Sostinėje, kaip niekur kitur Lietuvoje, galima rasti įvairiausių pasiūlymų, kurie iš esmės gali patenkinti net patį įnoringiausią darbo ieškantį. Kita vertus, darbo paieška Vilniuje, ypač atvykus iš kito miesto, nėra lengvas pasivaikščiojimas dėl informacijos trūkumo bei lūkesčių. Šiame straipsnyje pateikiami atsakymai į šešis dažniausiai užduodamus klausimus apie darbo paiešką Vilniuje.

Noriu dirbti Vilniuje. Kur pradėti ieškoti darbo?

Pačioje paieškos pradžioje, ypač, jeigu gyveni ne Vilniuje, geriausia darbo dairytis internete, kur gausu įvairių specializuotų darbo paieškos portalų, tokių kaip Reziumė.lt, pateikiančių daugybę darbo skelbimų Vilniuje ir kituose šalies miestuose. Tokiu atveju didžiausia tavo investicija bus laikas, kurį sugaiši tirdamas informaciją, analizuodamas darbo pasiūlymus bei rinkdamasis labiausiai sau patinkančius. Taip pat drąsiai gali paskambinti darbo portalų administratoriams arba tiesiogiai į už akies užkliuvusią darbovietę bei pasidomėti plačiau apie siūlomas darbo pozicijas. Jeigu gavai kvietimą atvykti į darbo pokalbį, susiplanuok laiką taip, kad taip pat dar spėtum aplankyti kelias kitas patikusias kompanijas Vilniuje bei palikti joms savo CV.

Kodėl verta rinktis darbovietę Vilniuje?

Darbas Vilniuje - tai ne tik keturios biuro sienos, tai ir gyvybingas, kvėpuojantis miestas. Jaunesnio amžiaus žmonėms imponuoja darbo Vilniuje perspektyvos, greitas didmiesčio ritmas, taip pat laisvalaikio kokybė Vilniuje, kultūrinis gyvenimas, pramogų gausa. Vyresnieji vertina sąlyginai didesnį atlyginimą nei kituose miestuose, sostinės infrastruktūrą, sąlygas augti vaikams, nepamirštant ir laisvalaikio praleidimo būdų gausos. Lietuvos sostinė minėtais aspektais lyderiauja tarp kitų šalies miestų.

Noriu dirbti, tačiau visai neturiu darbo patirties. Ką daryti?

Darbo patirties trūkumas – vienas iš didžiausių barjerų jaunimui, siekiančiam susirasti darbą. Taip pasakytų bet kuris bandęs ieškoti darbo. Vis dėlto nuleisti rankų dar nederėtų. Vilniuje nemažai tarptautinių kompanijų (pavyzdžiui, audito įmonės iš Didžiojo ketverto) mielai priima kandidatus be patirties, mat tokiu būdu jos įgyja galimybę suformuoti stiprų darbuotoją pagal savo sistemą. Neturint darbo patirties, svarbiausia nusistatyti tinkamus lūkesčius (nekandidatuoti į įmonės direktoriaus postą) bei išryškinti geriausias savo savybes. Vilniuje rasti darbą be patirties tikrai įmanomą ir nors iš pradžių darbas gali būti ne itin toks, kokio buvo tikėtasi, nuoširdžios pastangos gali labai greitai situaciją pakeisti.

Ar darbą galima gauti tik per pažįstamus?

Teigiamai atsakytų beveik bet kuris internetinių portalų komentatorius, „žinantis daugiau už visus kitus kartu sudėjus“. Vis dėlto, tai prasilenkia su realybe. Pažintys gali duoti geresnę startinę poziciją, tačiau savo vertę vis tiek teks įrodyti darbais, o ne žodžiais. Vilnius – ne išimtis. Be abejo, galima paklausinėti pažįstamų, kurie galbūt galės rekomenduoti laisvą darbo poziciją ar įmonę, ir tai labai gerai – ieškant darbo reikia naudotis visomis priemonėmis. Tačiau svarbiausia nepamiršti, kad į darbo pokalbį nueiti ir už save pakovoti teks pačiam, o ne pažįstamam.

Kokių darbuotojų ieško įmonės Vilniuje?

Neteisingai daro tie, kurie teigia, kad norint dirbti Vilniuje reikia turėti kažkokių išskirtinių gabumų. Darbštumas, atidumas, noras mokytis ir tobulėti – tai tos savybės, kurias vertina darbdaviai ir kurių tikisi iš kandidatų. Be abejo, reikia įvertinti tai, kad Vilniuje vyrauja didelė konkurencija tarp darbo ieškančių, ypač dėl patrauklių darbo pozicijų. Neretai darbdavys išties gali pagudrauti paspausdamas tingesnius darbuotojus, teigdamas, jog „kandidatų eilės rikiuojasi už durų ir nenorintys dirbti gali nedirbti, nes atsiras, kas juos pakeis“. Tad pastangų parodyti save iš pačios geriausios pusės išties prireiks.

Kokie mano įgūdžiai / sugebėjimai man suteiktų pranašumą prieš kitus kandidatus?

Be abejo, nėra idealaus įgūdžių rinkinio, mat įmonės teikia prioritetą skirtingiems dalykams, tačiau tam tikri dalykai išties gali atkreipti potencialių darbdavių dėmesį.

Įmonės vertina tuos kandidatus, kurie moka bent vieną užsienio kalbą, idealu būtų mokėti dvi. Taip pat Vilniuje nemažą pranašumą suteikia lenkų kalbos išmanymas.

Vilniuje, kaip didžiausiame Lietuvos mieste, nepamaišys turėti vairuotojo teises. Dar geriau – turėti ir nuosavą automobilį. Pirmiausia, jis pravers tais atvejais, kai darbo pokalbiai suplanuoti skirtingose miesto pusėse, o viešasis transportas važiuoja nepatogiu metu ir lėtai arba visai nevažiuoja. Antra, darbuose, kur automobilis yra itin didelis privalumas, tai būna nurodyta jau darbo skelbime, tad verta to nepraleisti pro akis.

Jeigu kokioje nors srityje esi stiprus arba net gi stipriausias (pavyzdžiui, tau puikiai sekasi pardavimai ir gali pateikti tai įrodančių faktų), įrašyk tai savo CV ir užsimink per darbo pokalbį. Darbdaviai labai mėgsta sritį išmanančius ir į aukščiausius tikslus orientuotus darbuotojus.

Kategorijos

Pasiūlymai pagal įmonę

Darbai svetur Darbai svetur

„Darbai svetur“ jau 10 metai specializuojasi Europos Sąjungos piliečių įdarbinimu ES ir kitose užsienio šalyse. Šiuo metu bendradarbiaujame su partneriais Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Vokietijoje...

rodyti daugiau