Reziume.lt - įkvepiančiai darbo paieškai

Kantrybė ir koncentracija – neišskiriami palydovai dirbant sau

autorius: Vaidotas
Prieš susitikdamas su Justinu Malinausku žinojau tik tiek, kad šiltą verslo konsultanto darbo vietą jis paliko vardan savo svajonės tapti profesionaliu magu. Labiausiai norėjau sužinoti, kaip jis pasiryžo tokiam žingsniui bei kas jį motyvuoja siekti maksimalaus rezultato. Jau susitikimo pradžioje Justas patvirtino kieto magijos triukų specialisto vardą parodydamas įspūdingą triuką su kortomis, po kurio likau nuoširdžiai susižavėjęs ir mintyse klausiau savęs: kaip jis tai padarė?!

R.: Labas, Justai. Trumpai apibūdink tai, kuo užsiimi.
J. M.: Tiksliausias atsakymas būtų toks, jog aš linksminu žmones, ir darau tai rodydamas magijos triukus. Mano veikla labai dinamiška – pasirodymai kiekvieną kartą skiriasi, kadangi aš įtraukiu žiūrovus, bendrauju su jais, stengiuosi jiems suteikti nepamirštamų įspūdžių. Man tai labai patinka ir šioje veikloje atrandu tikrąjį pasitenkinimą tuo, ką darau.

R.: Kaip atsitiko, jog tapai magu?
J. M.: Magijos triukais užsiimu pastaruosius aštuonerius metus. Viskas prasidėjo nuo pirmųjų pasirodymų tėvams, draugams, po kurių sulaukiau teigiamų įvertinimų, ir tai paskatino įdėti dar daugiau pastangų. Prieš visiškai atsiduodamas magijos pasauliui, buvau verslo konsultantas įmonėje, dirbančioje su ES projektais ir rinkos
tyrimais. Man sekėsi neblogai, tačiau tikrąjį džiaugsmą patirdavau savaitgaliais, kada rengdavau magijos triukų pasirodymus draugams, pažįstamiems, kompanijų darbuotojams. Galiausiai supratau, jog, norėdamas tapti tikrai geru magu, turiu tam skirti visą savo laiką, todėl atsisveikinau su verslo konsultanto darbu. Niekada nesigailėjau šio sprendimo.

R.: Kokių asmeninių savybių reikia, kad galėtum efektyviai dirbti sau ir pasiekti geriausių rezultatų?
J. M.: Kantrybės ir koncentracijos. Bet ne todėl, kad reikia mokėti atkakliai kažko laukti, o todėl, kad reikia tiesiog
susikoncentruoti ir dirbti.

R.: Papasakok, kaip atrodo standartinė tavo diena, kaip vyksta pasiruošimas pasirodymams.
J. M.: Ypatingo dienos plano neturiu. Esu bandęs nusistatyti griežtą dienos ritmą, tačiau niekada netilpdavau į rėmus. Magijos triukų kūrimas, technikos mokymasis nemaža dalimi yra kūrybinis procesas, kuriam įkvėpimas gali ateiti ir vidury nakties. Tai gali sujaukti bet kokius planus.

Prieš pasirodymą visada turiu galvoje preliminarų veiksmų planą, apgalvoju triukus, kuriuos norėčiau parodyti. Vis dėlto, didysis pasiruošimas ir idėjų įgyvendinimas vyksta jau per patį pasirodymą. Jo metu susipažįstu su publika, bendrauju su žmonėmis, stengiuosi pajausti, ko jie tikisi. Atsižvelgdamas į tai improvizuoju ir kai kuriuos triukus atlieku spontaniškai. Dažnai pasirodymo planą padiktuoja ir vakarėlio tematika. Pavyzdžiui, jeigu tai įmonės vakarėlis, kurio metu reikia „pakrikštyti naujokus“, tai didžiausią dėmesį skiriu jiems.

R.: Ar žinios, įgytos universitete, padeda tau dabartiniame tavo užsiėmime?
J. M.: Iš dalies taip, iš dalies ne. Esu ekonomikos mokslų bakalauras, o šiuo metu dar mokausi ir ISM magistrantūroje, tad turiu gerą supratimą apie tai, kaip veikia rinka, kaip galima panaudoti tam tikrus rinkodaros įrankius. Vis dėlto daug mokausi išbandydamas konkrečias priemones praktikoje ir analizuodamas, kokį realų efektą jos duoda.

R.: Ar yra kažkas, kas tave erzina mago profesijoje?
J. M.: Taip, lyginti marškinius prieš pasirodymus. Tam sugaištu begalę laiko. Kartais lygindamas marškinius užtrunku
tiek pat, kiek besiruošdamas pasirodymui. Aišku, juokauju, tačiau išties turiu patobulėti šioje srityje.

R.: Darbas sau ir darbas įmonėje samdomu darbuotoju. Kuris geresnis? Kurį pasirinkti?
J. M.: Prisiminiau gero pažįstamo žodžius: „duok savo hobiui galimybę“. Man iš dalies pasisekė todėl, kad rimtai magijos triukais domėjausi jau ilgą laiką, net ir dirbdamas įprastą, samdomą darbą. Turėjau gerą įdirbį, todėl jaučiausi pakankamai užtikrintai, kad galėčiau atiduoti visą laiką savo hobiui. Be to, man labai padėjo ir mano draugė, kurios entuziazmas bei paskatinimai suteikė papildomų jėgų priimti sprendimą. Pasiryžęs tapti profesionaliu magu pasakiau sau, jog kelio atgal nėra ir aš privalau padaryti viską, kad man pasisektų. Beje, didžiulis pliusas dirbant sau yra nuolat užsimezgančios pažintys. Veikloje, kuria užsiimu, labai svarbu palaikyti ryšius, stiprinti asmeninę reputaciją.

R.: Daugelis žmonių norėtų dirbti sau, tačiau nedrįsta. Ką galėtum jiems patarti?
J. M.: Aš manau, kad pagrindinė priežastis, kodėl žmonės vengia imtis ryžtingesnių veiksmų siekdami savo svajonių, yra nepasitikėjimas savimi. Pažįstu tikrai daug talentingų žmonių, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių nedrįsta atsiduoti mėgstamai veiklai.

Norintiems dirbti sau, visų pirma, patarčiau tiesiog pradėti. Nepabandę niekada nesužinosite, ar jums būtų pavykę. Antra, nesistenkite suplanuoti visko iki smulkmenų. Dažnai žmonės siekia apgalvoti visus įmanomus variantus, apsidrausti nuo visų galimų scenarijų variantų. Jie galvoja, kad puikiai pasiruošę, pagaliau imsis veiksmų ir nuvers kalnus, tačiau didžioji dalis taip ir įstringa planavimo džiunglėse.

Labai mėgstu posakį „tikėk tuo, ko nėra, tam, kad būtų“. Itin svarbu tikėti savo idėja, papasakoti apie ją aplinkiniams. Ir, be abejo, svarbiausia tiesiog imti ir padaryti.

R.: Ačiū už pokalbį.

Daugiau informacijos apie Justą Malinauską ir magišką jo užsiėmimą ieškokite oficialiame interneto puslapyje www.skanimagija.lt.

Kategorijos

Pasiūlymai pagal įmonę

SPECIAL SPECIAL

SPECIAL - nauja lietuvių startuolio kuriama socialinių pramogų ir rinkodaros žaidimų platforma. Žmonėms - tai vieta smagiai leisti laiką: dalyvauti žaidimuose, konkursuose, iššūkiuose bei dalintis nuo...

rodyti daugiau