Reziume.lt - įkvepiančiai darbo paieškai

8 signalai darbdaviui per darbo pokalbį, jog jūs nesate tinkamas kandidatas

autorius: Reziume.lt
Internete gausu rekomendacinių straipsnių apie tai, kaip reikėtų elgtis interviu dėl darbo metu. Atrodo, jog reikia tik norėti, skirti laiko ir po kelių valandų kiekvienas galėtų tapti darbo pokalbių ekspertu. Vis dėlto, kaip rodo praktika, didžioji dalis darbo ieškančiųjų vis tiek suklysta elementariose situacijose. Kai klaidos tokios akivaizdžios, vargu, ar galima kaltinti darbdavius, kad jų neįtikina kandidatų argumentai ir elgesys. Šiuo straipsniu siekiama dar kartą paminėti elementariausias darbo ieškančiųjų klaidas, daromas per darbo pokalbius, bei paskatinti jų nebedaryti.

1. Ateities vizijos neturėjimas.

Kiekvienam darbdaviui rūpi kompanijos gerovė. Samdydamas naują darbuotoją, įmonės šefas tikisi, jog kompanijos ir darbuotojo tikslai sutampa. Jis taip pat tikisi, kad naujas žmogus neišeis iš darbo jau po mėnesio ar dviejų. Savaime aišku, kad neįmanoma numatyti visų aplinkybių, bet darbdaviai, rimtai žiūrintys į naujų darbuotojų priėmimą, tikisi, jog šie susies savo ateitį su kompanija bent jau artimiausius vienerius metus. Kada darbdavys klausia apie kandidato ateities planus, blogiausia, ką pastarasis gali atsakyti, yra „nežinau“, „pagyvensim, pamatysim“, „neturiu jokių planų“, „noriu kažko, pats nežinau, ko“ ir panašiai. Darbdaviui iš karto kyla įtarimas, kad toks kandidatas nėra rimtas ir spruks iš kompanijos pirmai progai pasitaikius.

2. Nesidomėjimas įmone.

Darbo pokalbio metu aktyviai domėkitės įmone, parodykite, jog darbo pokalbiui ruošėtės iš anksto. Savaime suprantama, tai neturi būti itin specifiniai klausimai apie tai, pavyzdžiui, su kokiomis staklėmis dirbama įmonėje, tačiau bendro pobūdžio klausimai apie tai, ko įmonė tikisi iš jūsų arba su kokiais iššūkiais jums teks susidurti asmeniškai, yra privalomi. Jeigu pokalbio metu nieko neklausiate arba klausiate to, kas ir taip nurodyta darbo skelbime, darbdaviui susidaro įspūdis, jog jums įmonė, kurioje siekiate įsidarbinti, tiesiog nerūpi.

3. Klausimas „kiek uždirbsiu?“.

Finansinio atlygio klausimas yra savaime suprantamas ir anksčiau ar vėliau bus paliestas pokalbio dėl darbo metu, tačiau leiskite tai pirmam padaryti darbdaviui. Jeigu šį klausimą pirmas iškelia kandidatas, jis automatiškai siunčia žinutę, jog jam svarbiausia yra pinigai. Net jei taip ir yra iš tikrųjų (o dažniausiai išties
taip ir yra), tegul kalbą apie tai pradeda darbdavys. Juk jūs nepasirašysite darbo sutarties, nežinodamas finansinių aspektų? Todėl ir sulaukite, kol darbdavys pirmasis pateiks pasiūlymą. Priešingu atveju gauti išsvajotąją darbo poziciją galimybės taps itin menkos.

4. Trečiųjų šalių kontaktų dalinimas.

Reali situacija iš vieno darbo pokalbio: jo metu kandidatė, atsisveikindama, darbdaviui įteikė vizitinę kortelę draugo, užsiimančio nuosavu verslu, ir pakvietė pasinaudoti jo paslaugomis. Nors verslo sferos ir nebuvo susijusios, tačiau pats veiksmas sugadino bet kokį kandidatės susikurtą įvaizdį. Moralas paprastas: darbo pokalbis tikrai yra ne ta vieta, kur reikėtų reklamuoti draugų verslus ir paslaugas.

5. Nesugebėjimas pagrįsti CV informacijos.

Asmeninį gyvenimo aprašymą turite žinote kaip savo penkis pirštus. Jeigu, darbdaviui paklausus, negali pagrįsti ar argumentuoti savo CV esančios informacijos, sudarote įspūdį, kad nurodyta informacija yra netiksli, gal net melaginga. Darbdaviui gali užkliūti net ir menkiausia detalė, kuri jums gal atrodo ir nereikšminga, tačiau privalote būti pasiruošęs ją argumentuoti ir, jei reikia, apginti.

6. Prasti argumentai, kodėl ieškote darbo, arba jų nebuvimas.

Šis punktas yra iš dalies susijęs su pirmuoju ir jo mintis paprasta – turite būti užtikrintas savimi ir savo veiksmais. „Reikia gi valgyti“, „nieko neveikiu, sugalvojau dirbti“, „norisi kažką veikti“ ir panašūs atsakymai yra netinkami. Neapibrėžtumas, abejonės yra tai, ką darbdavys tikisi išgirsti iš jūsų mažiausiai.

7. Entuziazmo trūkumas arba perteklius.

Kaip entuziazmo gali trūkti, taip kartais jo gali būti ir per daug. Ypač tai pasakytina apie ypatingų sugebėjimų nereikalaujančias darbo pozicijas. Jeigu trykštate optimizmu užimti naktinio sargo arba apsaugininko darbo pozicijas, darbdaviui gali kilti įtarimas, kad jūs kažką slepiate arba turite įtartinų ketinimų. Blogiausiu atveju, jis gali pagalvoti, kad esate pasiųstas konkuruojančios įmonės su užduotimi šnipinėti konfidencialias paslaptis. Kita vertus, jeigu kandidatuojate į pardavimų vadybininko poziciją, tačiau sėdite suglebęs kėdėje ir vos išlemenate žodį kitą, vargu, ar tikrai esate tinkamas šiai pozicijai.

8. Perdėtas familiarumas.

Galite būti tikras, jog darbo pokalbio metu darbdavys pasinaudos įvairiais testais, kurie jam turi padėti nustatyti, ar esate tinkamas siūlomai darbo pozicijai, ar jumis galima pasitikėti. Vienas iš tokių testų yra „familiarumo testas“. Darbdavys, siekdamas jus patikrinti, tars tokius žodžius kaip „atsipalaiduokite, tai nebus įprastas griežtas interviu“, „tai bus draugiškas, o ne darbo pokalbis“, „nebijokite, niekas jūsų nevers laipioti sienomis“, „nesijaudinkite, aš taip pat jaudinuosi“, „noriu su jumis tiesiog draugiškai paplepėti“ ir panašiai. Jis taip pat gali pereiti (ir pereis) nuo kreipinio „jūs“ prie kreipinio „tu“. Dažnai po tokio parodyto dėmesio kandidatai pernelyg atsipalaiduoja, išduoda asmeninę konfidencialią informaciją, į potencialų darbdavį taip pat ima kreiptis „tu“, merginos pradeda flirtuoti, vaikinai supaprastina sakinių formuluotes ir kita. Atminkite, jog darbdavys pirmiausia ieško kompetentingo darbuotojo, o ne draugo ar bičiulio, tad kiek įmanoma išlaikykite formalumą, o bičiuliautis galėsite po to, kai jus priims į darbą.

Kategorijos

Pasiūlymai pagal įmonę

UAB "Švarus pasaulis"

Siūlome atlikti praktiką paskutinių kursų studentams įmonės administracijoje. Praktikos metu jūs susipažinsite su įmonės procesais, veikla, kylančiomis kliūtimis, jų sprendimo būdais, raštvedyba bei d...

rodyti daugiau